TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Aziz Yıldırım Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesinde Kurulan Tasarım Beceri Atölyelerinin Açılışına Katıldı

Vali Aziz Yıldırım Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesinde Kurulan Tasarım Beceri Atölyelerinin Açılışına Katıldı

Vali Aziz Yıldırım, Trakya Kalkınma Ajansının Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP)  kapsamında desteklenen "Tekirdağ Geleceğini Tasarlıyor Projesi" çerçevesinde Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesinde kurulan Tasarım Beceri Atölyeleri'nin açılışına katıldı.

Açılışta konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan; "Sayın Valim biraz önce başka bir okulumuzda yapılan atölyenin açılışını gerçekleştirdik. Bugün de tasarım atölyemizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Tabi okullarımızın eğitim-öğretim alanlarının zenginleştirilmesi, öğrencilerimizin kazanacağı bilgi ve beceri alanında oldukça önemli. Bu çerçevede inşallah müfredatlarını hayatın içerisinde görecekleri atölye imkanlarına kavuşmuş oluyorlar. Birbirinden farklı atölyelerin olması da öğrenciler açısından ayrı bir zenginlik. İnşallah öğrencilerimiz geleceğe çok daha donanımlı, çok daha becerili bir şekilde hazırlanma imkanına sahip olmuş olacaklar. Ben Kalkınma Ajansına ve Sizlere destekleriniz için şükranlarımı arz ediyorum." dedi.

Ardından konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin; "Sayın Valim, Tekirdağ'da 11 İlçede 25 Ortaokulumuzda Stem Tetem, Spor ve Müzikle ilgili atölyeler yaptık. Temsili olarak Çorlu'da yapmıştık. Süleymanpaşa ilçemizde de yapalım dedik. Amacımız burada öğrencilerimizin hem sporda hem doğa ile olan ilişkilerinde hem de fen ve teknoloji ile olan ilişkilerinde farklı bakış açıları kazanmasıdır. Yeni nesil uygulamaları okullarımızda hayata geçiriyoruz, bu bilgi ve becerilerin hocalarımızla beraber öğrencilerimize aktarılmasını hedeflemekteyiz." dedi.

Ardından konuşan Vali Yıldırım; "Değerli arkadaşlar Tekirdağımız'da pek çok ilçemizde Tasarım ve Beceri Atölyelerimiz açılıyor. Bunların tamamı sponsorlar aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Bu atölyelerimizin pek çoğuna sponsorluk yapan Trakya Kalkınma Ajansı yetkililerine, Trakya Kalkınma Ajansının başında görev yapan Mahmut Bey'e ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Üç ilde Valilerimiz, Belediye Başkanlarımız, diğer Sanayi Odası Başkanlarımız. Bunlar aracılığı ile yönetim kurulu yapılıyor ve yönetim kurulunda alınan kararlar doğrultusunda bu tür faaliyetler yapılıyor.

TETEM'lerde hakikaten gençlerimiz hayallerini gerçekleştirecekler, güzel işler çıkartacaklar. Bizlerden çok daha iyi donanım alan bu gençlerimiz, Türkiyemiz'e bizlerden çok daha iyi faydalı olacaklar. Olmak mecburiyetindeler. Çünkü dünyadaki yarış çok çok fazla ve bugünün dünyasında geri kalmak demek diğerlerinin boyunduruğu altına girmek demektir. Onun için eğitim çok önemli, üretim çok önemli. Önce eğitilip, sonrasında da üretime en hızlı bir şekilde girmemiz gerekiyor.  Bunları da yapacak olan bugünün gençleridir. Yarının büyükleri, karar vericileri, yarının Türkiye'sini sırtlarında taşıyacak kişiler olarak bugünün gençlerini çok iyi eğitmemiz lazım. Karınca kararınca elimizden bir şey geliyor ve bunları da gençler için kullanıyorsak kendimizi çok mutlu hissederiz. Hepinize, Kalkınma Ajansımıza, Milli Eğitimimize, Kaymakamlarımıza, okul idaresine, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bizlerin bu duygu düşüncelerini, yaptığımız bu faaliyetleri, vatandaşlarımıza aktaran sevgili basın mensubu kardeşlerimize, arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Ama asıl teşekkür tabi ki de bunu tercih eden öğrencilerimize. Yani sizleri hem tebrik ediyorum hem teşekkür ediyorum." dedi.

Vali Yıldırım'ın konuşmasının ardından kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi.

Sonrasında Vali Yıldırım ve beraberindekiler atölyeleri gezdi. Atölyelerde öğrencilerin çalışmalarını inceleyen Vali Yıldırım, öğrencilerle yaptıkları çalışmalar hakkında sohbet etti.

 

26-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-2021

 

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 0 282 261 20 11 / 0 282 261 20 77 /0 282 261 08 36 / 0 282 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.