TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Aziz Yıldırım Çorlu Lisesinde Kurulan Z Kütüphanenin Açılışına Katıldı

Vali Aziz Yıldırım Çorlu Lisesinde Kurulan Z Kütüphanenin Açılışına Katıldı

Vali Aziz Yıldırım, Çorlu Lisesinde merkezi bütçe ve hayırsever desteği ile kurulan içerisinde 7 adet bilgisayar, 1 adet yazıcı ve 975 kitap bulunan Z kütüphanenin açılışına katıldı.

Açılışta konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan yaptığı bilgilendirmede "Başlamış olduğumuz kütüphanesiz okul kalmasın projesinde Kasım ayına kadar 163 okulumuzda kütüphanemiz bulunmamaktaydı. Ancak 2-3 ay içerisinde içerisinde 163 okulumuzun kütüphanesi tamamladık. Okulumuzun, aslında kütüphane vardı ama zenginleştirilmiş kütüphane olarak yükselttik. Bundan sonraki aşamada açılmış olan kütüphanelerimizin kitaplarla zenginleştirilmesi ve öğrencilerimiz için yaşam mekanları haline getirilmesi çok önemli. Bundan sonra kütüphanelerimizde bazı derslerin işlenmesini, bazı sosyal aktivitelerin yapılmasını, seminerlerimizin yapılmasını sağlamaya çalışacağız ve yaşam mekanları haline getirmeye çalışacağız. "diye konuştu.

Ardından konuşan Vali Yıldırım; "Burası olmazsa çocuklar başka yerlerde, gençler de başka atölyelerde bu mecburiyeti sürdürmek zorunda kalacaklar ama dersten çıktıktan sonra ister ders arasında isterse öğlen arasında isterlerse derse erken geldikleri zaman okulumuzda öğle ya da sabahçı olmadığı için tam gün olduğu için daha fazla kalabilecekler. Öğrencilerimiz, sınıftaki kalan süreyi çok daha öğrenme odaklı olarak değerlendirebilme imkanına sahip olabilecekler. Hem gerek kaldığında başlarında öğretmende kalabilecek veya isteyen öğrencilerimiz isterse ders de çalışabilecekler. İsterse araştırma yapabilecek veya arkadaşlarıyla sosyal aktivite yapabilecekler. Herhangi bir istenmeyen davranışa alışmalarından ise öğrencilerimiz burada hem daha güzel vakit geçirebilecekler. Hem de kendilerine faydalı olan bir şeylerle uğraşacaklar. Kitapla ya da diğer donanımlarla internet ortamlarında erişilebilen kütüphanelerde var. Fakat kütüphanelerimizin kitaplarla zenginleşmesi doğru ama asıl benim düşüncem kütüphaneler, öğrenciyle orada araştırma yapanla çalışma yapanla zenginleşiyor.

Buradan faydalanan öğrenci sayısı ne kadarsa, bu kütüphaneler o kadar zengin kütüphaneler haline gelecek. Sadece öğrencilerimizin değil, öğretmenlerimizin de kütüphanelerden faydalanması okul çalışanlarımızın faydalanması, okul aile birliği, öğrenci velilerinin bile buralardan faydalanması mümkündür.

Bu kütüphanelerin artması bizi sevindirir ama sadece kütüphane sayısının artması değil aynı zamanda kütüphaneden faydalananların da artması bizim asıl hedefimizdir. Bu ne zaman en yüksek seviyede temin edebilirsek o zaman en zengin kütüphaneye sahip olmuş olacağız.

Bütün okullarımız an itibariyle bir kütüphaneye sahipler. Okula aile birliğimize çok teşekkür ediyorum." dedi.

Vali Yıldırım'ın konuşmasının ardından kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi.

Sonrasında Vali Yıldırım, kütüphaneyi gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Açılışa Vali Yıldırım'ın yanı sıra Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan katıldı.

23-02-202223-02-202223-02-202223-02-202223-02-2022

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 0 282 261 20 11 / 0 282 261 20 77 /0 282 261 08 36 / 0 282 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.