TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tablet Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Tablet Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırılmak üzere Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ilimize 3520 adet tablet bilgisayar ulaştırılmıştır.

Bu doğrultuda, Vali Aziz Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan'ın katılımıyla Valilik Toplantı Salonu'nda Tablet Teslim Töreni düzenlendi.

Tablet Teslim  Töreni'nde ilk olarak konuşan Fatih Projesi Koordinatörü Hüseyin Balcı "Milli Eğitim Bakanlığımızın bu yıl uzaktan eğitime destek amaçlı sosyo-ekonomik açıdan iyi durumda olmayan öğrencilere yönelik bir çalışması oldu. Tüm tabletlerin alımı, ülke sathında Fatih Projesi kapsamında gerçekleştirildi. 500 bini gecik biri sayıda. İlimize de 3520 adet iki etap halinde gönderildi. 1000 ve 2520 adet olmak üzere. " dedi.

Ardından konuşan Vali Yıldırım;" Yeni durumlar yeni imkanları mecbur kılıyor. Eğitimde yeni ekipmalar kullanmak mecburiyetindeyiz. Fatih Projesiyle elektronik aletlerden faydalanmak suretiyle eğitimi-öğretim sürecini devam ettirmeye başladık. Fatih Projesi'nin zamanında başlamış olması, bugünkü şartları düşündüğümüzde ne kadar isabetli bir tercih olduğunu ortaya koydu. Sayın Cumhurbaşkanımız -o zaman Başbakan'dı- "bizim çocuklarımızda artık bilgisayar kullanarak büyüyecekler, eğitimlerini bu şekilde alacaklar" diye söylemişlerdi. O zamanın Başbakanı Sayın Cumhurbaşkanımıza ve o zamanın Milli Eğitim Bakanı'na müteşekkiriz. Bu değişiklikler, çok önemli gelişmelerdir. Bugünün dünyasında baktığımızda pandemi şartlarında bunun ne kadar önemli olduğunu gördük ve mecbur hale geldik. Elektronik cihazlara erişemeyen çocuklarımız, gençlerimiz var. Öğrencilerimizi gerek devletimizin imkanlarından faydalandırmak suretiyle gerekse hayırseverlerimizin yardımlarıyla, onların temin etmiş oldukları cihazlarla eğitimde fırsat eşitliğinden faydalandırmak suretiyle uzaktan eğitime katıyoruz. Bu minvalde Ticaret ve Sanayi Odamız, Ticaret Borsamız, Asyaport firmamız Tablet ihtiyacının bir kısmını karşıladılar. Bununla birlikte çok sayıda olmasa bile tek tek bu tür ihtiyaçları karşılayan vatandaşlarımız var.  Tabi devletimizde bir taraftan bu tür cihazları alarak eğitimdeki çocuklarımızın erişim eksikliğini, güçlüğünü, eğitimi kolaylaştırma eksikliğini ortadan kaldırmak için gayret sarf ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca bu cihazların normal piyasa fiyatlarından daha düşük fiyatlarla verilerek daha çok cihazı aynı miktarda paraya alınabilmesini temin eden firmalarımıza da teşekkür ediyorum. Bütün her şey çocuklarımız, gençlerimiz için, bütün her şey geleceğimiz içindir. Bu cihazların en güzel şekilde kullanılacağını, bu cihazları kullanacak olan gençlerimizin çocuklarımızın da eğitimlerinin en güzel şekilde alacağına inanıyorum. Hayırlı, uğurlu olsun. Ne kadar çok cihaz olursa o kadar çok erişim konusunda sıkıntı çeken çocuğumuzun sayısını azaltmış oluruz. Ben hem sizlere hem sizlerin nezdinde bütün eğitim camiasına teşekkür ediyorum. Bunları bize gönderen Sayın Bakanımıza, Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Artık çocuklarımıza düşen bunları en güzel şekilde kullanıp eğitimlerine en güzel şekilde devam etmektir." dedi.

Vali Yıldırım'ın konuşmasının ardından Tablet Teslim Töreni sona erdi.

24-02-202124-02-202124-02-2021

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 11 / 261 20 77 / 261 08 36 / 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.