TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tablet Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Tablet Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 55 adet ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 60 adet olmak üzere toplam 115 adet Tablet bilgisayar ilimizde eğitim-öğretim gören öğrencilerimize verilmek üzere Valiliğimize hibe edilmiştir.

Bu doğrultuda Vali Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan'ın katılımıyla Valilik Toplantı Salonu'nda Tablet Teslim Töreni düzenlendi.

Tablet Teslim Töreni'nde konuşan Vali Yıldırım; "Milli Eğitim Bakanlığımız, kurumlarımız, firmalarımız, sahışlar, cihazlara erişim konusunda sıkıntı çeken çocuklarımızın bu sıkıntılarını giderebilmek için birtakım faaliyetlerde bulunuyorlar. Bu faaliyetler, Türkiye'de eğitime verilen önemi aşikar bir şekilde gösterir. Tekirdağ Ticaret Sanayi Odası'nın hibe edeceği tabletler için burada toplandık. Tabletler, Süleymanpaşa, Muratlı ve Şarköy ilçemizdeki ihtiyaç sahibi öğrencilerimize dağıtılacak. Ticaret ve Sanayi Odası koordinesinde Milli Eğitim Müdürlüğü'müze teslim edeceğiz. Milli Eğitim Müdürlüklerimiz tarafından Kaymakamlıklarımız aracılığıyla da daha önceden belirlenmiş ihtiyaç sahibi öğrencilerimize verilecek. Böylece bir nebze olsun eğitimde fırsat eşitliği bir defa daha sağlamış olacağız. Ben başta bu kararı alan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Meclisi'ne özellikle çok teşekkür ediyorum. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum bu işe vesile oldukları için. Çorbada tuzumuz bulunsun diyecek olan herkese kapımız açık, gönlümüz açık, aynen burada bu tür bir merasim yapmak suretiyle belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere verelim. Herkese gönlümüzün kapımızın açık olduğunu sizlerin huzurunda bir kez daha ifade ediyorum." dedi.

Ardından konuşan Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay; "Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi (TOBB) öncülügünde başlatılan Küçük Parmaklar Projesi kapsaminda, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası'nın katkılarıyla geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitimi için tablet desteğinde bulunuyoruz.

TOBB himayesinde geleneksel hale getirdiğimiz ve her yıl düzenli olarak yapmış olduğumuz eğitim yardımını bu yıl, ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle tablet yardımı olarak yapılması yönünde karar aldık.

Toplumsal duyarlılıkta her zaman öncü olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde ve Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarciklioğlu öncülüğünde 365 oda ve borsa olarak başlatılan TOBB Küçük Parmaklar Projesine Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler de 115 adet klavyeli tabletle destek olarak, çocuklarımızın geleceğindeki umut ışıklarını yakıyoruz.

Tekirdağ il sınırları içerisinde bulunan 9 oda ve borsamızla toplamda 739 adet klavyeli tabletler Valiliğimiz, Milli Eğitim il ve ilçe Müdürlüklerimiz aracılığıyla ihtiyaç sahibi ogrencilerimize verilmek üzere koordineli bir şekilde teslim edilmiş bulunmaktadır. Özellikle bu süreçte teknolojiyi kullanan ve üreten bir nesil yetiştirmek için elimizdeki her türlü imkânı kullanmak, çocuklarımıza sunmak zorundayız.

15-02-202115-02-202115-02-202115-02-202115-02-202115-02-202115-02-202115-02-202115-02-2021

Umuyorum ki çocuklarımızın eğitimlerine ciddi bir katkı sunmuş olacağız. Hayırlı uğurlu olsun. " dedi.

Ardından Vali Yıldırım, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay'a eğitim ve öğretime yaptığı katkılardan dolayı plaket taktim etti.

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 11 / 261 20 77 / 261 08 36 / 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.