TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerin Ara Tatildeki Mesleki Gelişim Eğitimi, Uzaktan Yapılacak

Bursa temasları kapsamındaki Valilik ziyareti sonrasında basın açıklaması yapan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin 15-19 Kasım tarihleri arasındaki ara tatilde okula gitmeyeceklerini, mesleki gelişim programlarının uzaktan eğitimle verileceğini ifade etti.
Öğretmenlerin Ara Tatildeki Mesleki Gelişim Eğitimi, Uzaktan Yapılacak

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bursa temasları kapsamında ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Özer; burada yaptığı açıklamada, Kovid-19 sürecini Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun belirlediği önlemler çerçevesinde başarılı bir şekilde yönettiklerini söyledi.

Devasa bir eğitim sistemine sahip olduklarını belirten Özer, şöyle konuştu:

"18 milyon öğrenci, 1,2 milyon öğretmenin olduğu ve 71 bin 320 okulun aktif olarak eğitim öğretime devam ettiği bir sistem... Bugün itibarıyla 850 bin dersliğimizin içinde 2 bin 276 dersliğimiz, yüz yüze eğitime ara vermiştir. Dolayısıyla yüz yüze eğitime ara veren derslik sayımız yüzde 1'in çok çok altındadır. Bugün itibarıyla tüm derslikleri kapalı olan tek bir okulumuz bulunmamaktadır."

Özer, bu süreçte en büyük avantajlarının öğretmenlerin aşılanma oranları olduğunu vurguladı.

Aşılama rakamlarına değinen Özer, şöyle devam etti:

"Öğretmenlerimizin birinci doz aşı oranı yaklaşık yüzde 93, ikinci doz aşı oranı bugün itibarıyla yüzde 88. Aşı olmayıp bağışıklık kazanarak antikor oluşturan öğretmenlerimizin oranı olan yüzde 5'i de dikkate aldığımız zaman en az iki doz aşı olmuş ve antikor oluşturmuş olan öğretmen oranımız yüzde 93."

Ara tatil 15 Kasım'da başlıyor

Bakan Özer, 2021-2022 eğitim öğretim yılında 15-19 Kasım tarihlerinde bir haftalık ara tatil olacağını hatırlattı.

Öğrencilerin bu süreci dinlenerek geçireceğini dile getiren Özer, "15-19 Kasım tarihleri arasında öğretmenlerimize mesleki gelişim eğitimini uzaktan eğitim şeklinde vereceğiz. Öğretmenlerimiz bu tarihler arasında izinli sayılarak okullara gelmeyecekler." ifadelerini kullandı.

Bursa Valisi Yakup Canbolat'ın ev sahipliğindeki ziyarette Bakan Özer'e Bursa milletvekilleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve diğer yetkililer eşlik etti.

   

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 11 / 261 20 77 / 261 08 36 / 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.