TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nazmiye Seyfettin Koçak Ortaokulu ve Kamu Eğitim Yatırımlarının Toplu Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Nazmiye Seyfettin Koçak Ortaokulu ve Kamu Eğitim Yatırımlarının Toplu Açılış Töreni Gerçekleştirildi

TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop ve Valimiz Sayın Aziz Yıldırım, Nazmiye Seyfettin Koçak Ortaokulu ve Kamu Eğitim Yatırımlarının Toplu Açılış Töreni'ne katıldı.

Kapaklı ilçemizde gerçekleştirilen toplu açılış törenine Meclis Başkanı Şentop ve Vali Yıldırım'ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin,  Kapaklı Kaymakamı Bayram Sağır, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 26. Dönem Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan, Hayırsever Ender Koçak ve eğitime katkıda bulunan diğer hayırseverler katıldı.

Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kapaklı ilçemizde eğitim yatırımları ile ilgili videonun izlenmesi ile başladı.

Ardından Nazmiye Seyfettin Koçak Ortaokulu hayırseveri Ender Koçak ve Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin bir konuşma yaptı.

Ardından konuşan Vali Yıldırım: "Toplumsal barışın, refahın, gelişmişliğin kaynağı eğitimdir. Vatandaşlarına iyi eğitim veren ülkeler, huzurlu ve müreffeh olurlar. Bir ulusun kalkınması ve gelişmesi ancak nitelikli bir eğitimle mümkün olabilir. Bilgili, donanımlı, iyi yetişmiş nesiller, ülkelerin en önemli cevherleridir. Ülkemizi, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracak olanlar, iyi eğitimli, kendisini iyi yetiştirmiş gençlerimizdir.

Eğitimin ve öğretimin kaliteli bir şekilde yapılabilmesi için ise fiziki ortamlar oldukça önemlidir. Yeni okulların ve spor salonlarının açılması, sınıfların, laboratuvarların ve çevresindeki uygulama alanlarının fiziki şartlarının iyileştirilmesi eğitimde başarıyı artıracaktır.

Bu gerçeklerden hareketle Devletimizin imkanları ve hayırseverlerimizin desteği ile, eğitim ortamlarının fiziki şartlarını iyileştirmeye gayret ediyoruz. Bu kapsamda 2018 yılında başlatılan çalışmalarla, Kapaklı ilçemize Devlet yatırımları ve hayırseverlerimizin destekleri ile çok sayıda eğitim kurumu kazandırıldı. İnşallah bu eğitim kurumlarında çocuklarımız ve gençlerimiz en iyi şekilde yetişecek, bizlerin yerini alıp yarının Türkiye'sini şekillendirecekler ve ülkemizi her alanda en iyi yerlere taşıyacaklar.

Yardımseverlik, hamiyetperverlik Türk kültürünün önemli yapıtaşlarından biridir. İnsanların istifade etmesi için cami, okul, medrese, çeşme yaptırmak Türk kültüründe bir gelenek olmuştur. Bu geleneği sürdüren hayırseverlerin olduğunu görmek mutluluk vericidir. Rabbim sadaka-i cariyenizi kabul etsin.

Değerli hayırseverlerimiz, çok kıymetli Ender Bey yaptığınız hayırlarla toplumumuzda iyiliklerin, güzelliklerin artmasına vesile oluyorsunuz. Yaptığınız iyiliklerin başka hayırseverleri de teşvik edeceğine inanıyorum.

Bu vesileyle, öğrencilerimizin daha nitelikli, daha iyi imkanlarda, daha iyi bir eğitim görmesini sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop'a şükranlarımı arz ediyor, Hayırseverimiz Ender Koçak'a ve diğer hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Okullarımızda vatana, millete, insanlığa hayırlı evlatlar yetişmesini temenni ediyor, okulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.

Sonrasında konuşan Meclis Başkanı Şentop: "301 derslik, 14 okul ve 800 kişilik spor salonuyla Kapaklı'ya kazandırılan eğitim yuvalarının toplu açılışını gerçekleştirmekten mutlu olduğunu belirten Şentop, şöyle devam etti:

"2022-2023 eğitim öğretim yılında, Cumhuriyet'imizin 100'üncü yılına koşar adım yaklaştığımız sayılı günler içinde, günümüz modern eğitimine uygun olarak yapılan binalardan yetişecek yavrularımızın vatana, millete hayırlı ve becerikli evlatlar kazandırmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum. Devletimiz ve hayırsever hemşehrilerimizin iş birliğiyle yaptırılan eğitim kurumlarıyla iftihar ediyorum."

Meclis Başkanı Şentop, hayır hasenata el veren, yardımlarını esirgemeyen hayırseverlere ve bu projelerin hayata geçme aşamasında var olan bütün emekçilere teşekkür ederek, "Yapılan çalışmaların, iyiliklerin artarak çoğalmasını başka yüce gönüllü kardeşlerimize de yol açmasını, örnek olmasını temenni ediyorum. İyilik ve erdem kaynakları her daim coşkun olan memleketimin güzel insanlarına, yüce gönüllerine; gelecek nesillerin yetişmesine sundukları katkılardan dolayı, ebediyete kadar isimlerinin hayırla yad edilmesine vesile olmasını diliyorum." diye konuştu.

Meclis Başkanı Şentop, sağ elinin verdiğini sol elinden saklayan bir edebe sahip milletin okul, hastane, cami gibi yaptıkları hayır ve hasenatın örnek teşkil etmesi bakımından, toplumun geneline yayılması için duyurulmasının önem arz ettiğini dile getirdi.

Toplumlarda adaleti tesis için gelir eşitliği duyarlılığıyla insanı yaşatmayı kendine vazife edinen bir medeniyetin, halen devam eden ve inşallah ebediyete kadar da devam edecek güzel hasletlerini taşıyan bir millet olduklarını vurgulayan Şentop, "Nerede bir yetim, nerede bir mazlum ve masum varsa arayıp bulan ve ihtiyacını gideren İslam ahlakıyla ahlaklanmış insanlar diyarında yaşamanın genetik kodlarını taşıyan halkımız var. Hayır ve hasenatta bulunmak, bu coğrafyanın mayasında mevcut olsa da özellikle salgın dönemiyle başlayan ve henüz aşılamayan birtakım olumsuz ekonomik şartlarda daha çok birbirimize ihtiyacımız var." ifadelerini kullandı.

Meclis Başkanı Şentop, kimsesizlere eğitim, iş ve aş sağlayacak her çalışmada topluma ve devlete destek veren bir millet olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

"İnsan, hayvan ya da nebatat diye ayırmadan iyilik duygularıyla hareket edenlere selam olsun. Hangi dinden, hangi ülkeden olursa olsun iyilikle hareket eden insanlar; toplumun çimentosu, sosyal bağların lokomotifidir. Bugün yaptıkları iyiliklerle toplumumuza önderlik eden bütün hemşehrilerime tekrar teşekkür ediyorum. Bulaşıcı olan iyilik ve güzelliklerin toplumun geneline yayılmasını temenni ediyorum. İyi işler, güzel eylemler, kişilerin, iç huzur ve mutluluğunun anahtarıdır. Hayır ve iyilikte yarışan insanların iç doyumu dünya nimetleriyle tesis edilemeyecek kadar ulvidir." dedi.

Konuşmaların ardından Meclis Başkanı Şentop ve Vali Yıldırım tarafından hayırsever Ender Koçak, Hayırsever Pevrul Kavlak, Hayırsever Tijen Tusçuoğlu Alkan, Hayırsever Gürdal Adal, Hayırsever ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler ve  Hayırsever Nihat Orhan adına Umut Sevil'e plaket taktim edildi.

Plaket taktiminin ardından kurdele kesilerek toplu açılış gerçekleştirildi.

Ardından Meclis Başkanı Şentop, okulun bahçesinde fidan dikti.  Sonrasında Meclis Başkanı Şentop ve Vali Yıldırım, okulu gezerek öğrencilerle sohbet etti.

19-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-202219-09-2022

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 0 282 261 20 11 / 0 282 261 20 77 /0 282 261 08 36 / 0 282 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.