Mesleki ve Teknik Eğitim Güçleniyor
![Mesleki ve Teknik Eğitim Güçleniyor](/meb_iys_dosyalar/2019_10/28082357_edirne_gezisi2_2.jpg)
Milli Eğitim Bakanlığı İle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında yapılan protokol ile "Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi" için çalışmalar ve faaliyetler gerçekleştirilmesi planlanmıştır. Bu kapsamda Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gıda Teknolojisi Bölümü 11. ve 12. sınıf öğrencilerimize Edirne Trakya Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü, Arda Meslek Yüksekokulu Gıda Teknoloji, Yağ Endüstrisi ve Aşçılık bölümlerine teknik gezi düzenlendi.
Öğrencilerimizin mezun olduktan sonra alanımızla ilgili tercih edebilecekleri yüksek öğretim programları tanıtıldı. Laboratuvarlar, işleme üniteleri, amfi ve dersliklerde uygulamaları ve üretimi yerinde görmek motive edici ve mesleki ilgiyi arttırıcı etki göstermiştir.
Edirne Trakya Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü, Arda Meslek Yüksekokulu yönetici ve öğretim görevlilerine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz.