TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseleri Artık Deney Setlerini Kendileri Üretiyor

Meslek Liseleri Artık Deney Setlerini Kendileri Üretiyor

Okullarımız Artık Deney Setlerini Kendileri Üretiyor

Milli Eğitim Bakanlığımızın hayata geçirmiş olduğu yeni bir çalışma kapsamında mesleki eğitimde ihtiyaç duyulan atölye ve deney setleri meslek liselerinde üretilmeye başlandı. İlimizde Çerkezköy Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Çorlu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi özellikle Elektrik-Elektronik ve Endüstriyel Otomasyon alanlarının ihtiyaç duyduğu PLC deney setlerini üreterek döner sermaye işletmesi üzerinden satışını gerçekleştirmektedir.

43 Ar-Ge Merkezi Kuruldu

Bakanlığımız tarafından üretim-istihdam döngüsünü güçlendirmek ve üretim kapasitesini artırmak için Türkiye genelinde 43 adet Ar-Ge merkezi kuruldu. İlimizde Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ürettiği N95 Maske makinesi ve yürütmekte olduğu önemli çalışmalarla kurulan Ar-Ge merkezlerinden biri oldu.

Patent, Faydalı Model, Tasarım, Marka Üretim ve Tescili Çalışmaları

Bakanlığımızın yürütmüş olduğu Fikri ve Sinai Mülkiyet Hakları çalışmaları kapsamında 2020 yılında ilimizde Çerkezköy'den Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Veliköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ergene'den Deri Sanayicileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kapaklı'dan Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Süleymanpaşa'dan Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere 7 okulumuzdan toplamda 3 Patent, 3 Faydalı Model ve 2 Marka Tescili olmak üzere 8 buluş gerçekleştirildi.

Bakanlık Haberi İçin Tıklayınız.

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 11 / 261 20 77 / 261 08 36 / 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.