TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlama Programları Kapsamında Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunuldu

İlköğretim Haftası Kutlama Programları Kapsamında Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunuldu

İlköğretim Haftası Kutlama Programı Kapsamında Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunma Töreni gerçekleştirildi. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan yaptığı günün anlam ve önemini belirten konuşmasında:

"2022-2023 eğitim öğretim yılına başladığımız bu anlamlı haftada, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız; okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine, öğretmenlerimiz de öğrencilerine kavuşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşamaktalar. 2022-2023 eğitim öğretim yılının ve İlköğretim Haftasının Tekirdağ'ımıza ve eğitim ailemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Çağdaş eğitimin gerçeklerinin konuşulduğu, ilköğretimin, okuma-yazmanın öneminin, kişiye ve topluma sağladığı yararların anlatıldığı bir hafta olan İlköğretim Haftası, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadesiyle "İlköğretim meselesi demek, vatan, millet, bayrak meselesi demektir. İlköğretim meselesi bir millet için bağımsız ve var olma meselesidir."

Bilginin her an yenilendiği, teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği günümüz dünyasında gelişmeleri takip edebilmek, ülkemizin kalkınmasına omuz verebilmek, dünyaya daha geniş bir açıdan bakabilmek ve bireysel anlamda mutlu olabilmek ancak eğitimle mümkündür. Eğitimdeki en önemli hedefimiz de çocuklarımızı yetenek ve ilgilerinin dâhilinde zihinsel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine öncülük edip milli, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.

Bu hedefe ulaşmak ve geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizin iyi bir eğitim alması, gelişmeye ve araştırmaya açık bir bakış açısına sahip olabilmeleri, özgüveni yüksek nesiller yetiştirilmesi için Bakanlığımız bütün imkânlarını seferber etmiştir. İlimizde özellikle son dönemlerde birçok yeni okul yapılmış, mevcut okullarımız da fiziki olarak güçlendirilmiştir. Çok sayıda yeni eğitim yuvasının eğitim öğretim hizmetlerine kazandırılması ile ülkemizde ve ilimizde; okullaşma oranında, derslik başına düşen öğrenci sayısında ve eğitim camiasına her yıl katılan binlerce öğretmenimiz ile öğretmen başına düşen öğrenci sayısında çağdaş standartlara ulaşma yolunda önemli mesafeler kat edilmiştir.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Yeni nesil önce öğrencilerimizin yüreğine sonra aklına dokunan, okulu ve okumayı sevdiren öğretmenlerimizin elinde şekillenecek, geleceğimizin teminatı gençlerimiz öğretmenlerimizin eseri olacaktır. Amacımız, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, eğitimden aldığı güçle rekabet şartlarına uyum sağlayabilen, bağımsız düşünebilen ve sorgulayan bireyler yetiştirebilmektir.

Kıymetli Velilerimiz,

Sizlerle birlikte ve sürekli iletişim içinde olarak yarınlarımızı güvenle emanet edeceğimiz çocuklarımızı, Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda en doğru şekilde yetiştireceğimizden emin olunuz. Bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlığınızın, ağır sorumluluğunu omuzlarımızda ve yüreğimizde hissediyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimize şimdiye kadar verdiğiniz destek ve gösterdiğiniz özveri için teşekkür ediyoruz.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizler, milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızsınız. En iyi şartlarda kaliteli bir eğitim almanız, güven içerisinde yarınlara hazırlanmanız için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Sizlerin başarılı, sağlıklı ve mutlu olmanız hepimizin ortak amacıdır. Bütün çabamız sizlere daha iyi, daha mutlu ve müreffeh bir gelecek bırakabilmek içindir.

Bu duygu ve düşüncelerle ilköğretim Haftasını kutluyor; 2022-2023 eğitim öğretim yılınınöğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize ve tüm eğitim çalışanlarımıza sağlık, mutluluk vebaşarılar getirmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum." dedi.

Konuşmaların ardından 50. Yıl Ortaokulu Öğrencisi Ecem Nur Esmeray "Burası Okul Ey Çocuk" adlı şiirini okudu.

Tören Hüseyin Pehlivan İlkokulu Halk Oyunları Ekibi tarafından yapılan folklor gösterisinin ardından sona erdi.

Törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ülkü Uslu, Adalet ve Kalkınma Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

14-09-202214-09-202214-09-202214-09-202214-09-202214-09-202214-09-202214-09-202214-09-2022

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 0 282 261 20 11 / 0 282 261 20 77 /0 282 261 08 36 / 0 282 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.