TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan'ın 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan'ın 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Sonu Mesajı

Sevgili öğrencilerimiz, değerli meslektaşları ve kıymetli velilerimiz,

Tekirdağ ilimizde 438'i resmî 166'sı özel olmak üzere 604 okulumuzda 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemini bugün itibariyle 209.976 öğrencimizin heyecanla bekledikleri karnelerini almalarıyla tamamlayacağız. Göz aydınlığımız sevgili öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor; değerli öğretmenlerimize özverili çalışmalarından dolayı, kıymetli velilerimize destekleri için teşekkür ediyorum.

Bakanlığımızın koordinasyonunda Devletimizin tüm imkânlarının seferber edilerek okullarımızın ihtiyaçlarının karşılandığı 2022-2023 eğitim öğretim yılında eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, öğrencilerimizin çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışı kazanmaları, yenilikçi, iletişime ve öğrenmeye açık, sorumluluk sahibi, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmesini sağlamak önceliğimizle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Sevgili öğrencilerimiz,

Karneler, çalışmalarınızı motive eden sembolik araçlar olmakla birlikte dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve gösterdiğiniz çabanın bir belgesidir. 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sonunda sizleri yürekten kutluyor; karne heyecanınızı paylaşıyor ve yaşamınız boyunca başarılar diliyorum. Yeteneklerinizi rakamlarla sınırlandıramayacağımız için beğenmediği notu olan öğrencilerimizin üzülmemelerini, bunları ikinci dönemde çalışarak telafi edebileceğinizi de unutmamanızı istiyoruz.

Tatilde kitap okumanızı,  eğlenmenizi, ailenizle birlikte vakit geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Yine tatil döneminde okullarınızda açılacak olan Matematik ve Yabancı Dil kurslarına da katılabilirsiniz.

Değerli meslektaşlarım,

Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü, tarihimizi, bizi biz yapan değerlerimizi sizlerin desteği ve öncülüğünde aktarabileceğimizin bilincindeyiz. Değişimi sınıftan başlatmak suretiyle ilimizde başarılı ve özverili çalışmalara imza atacağınıza yürekten inanıyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Kıymetli velilerimiz,

Evlatlarınızın eğitiminde öğretmenlerimizi yalnız bırakmayıp var gücünüzle evlatlarınıza destek olmaya çalıştığınızdan dolayı sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Şimdi çocuklarınızla bolca vakit geçirerek onların her şeyden önce ilgiye ve sevgiye ihtiyaçlarının olduğunu unutmayalım. Onların sağlığı ve mutluluğu her şeyin önünde gelmektedir. 

2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci dönemi sonunda göz aydınlığımız sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımızı ve kıymetli velilerimizi kutluyor; Ülkemizin, Tekirdağ'ımızın ve çocuklarımızın en güzel geleceğe sahip olması temennisiyle dinlenmiş olarak ikinci döneme sağlıkla ve huzurla başlamak ümidiyle iyi tatiller diliyorum. 

                                                                                                                                                                                                                                               Ersan ULUSAN                                                                                                                                                                                                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 0 282 261 20 11 / 0 282 261 20 77 /0 282 261 08 36 / 0 282 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.