TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN’ın, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN’ın, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı birinci kanaat dönemini, ilimiz Tekirdağ’da resmi ve özel okullarımızda eğitim gören 179.734 öğrencimiz ve 11.892 açıköğretim öğrencimizin karne almasıyla tamamlayacağız.

 

Eğitim ve öğretimin sürekli artan dinamik yapısı içinde eğitimcilerin yanında toplumun tüm kesimlerinin sorumlu ve duyarlı davranması, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin eğitimine pozitif katkı sağlayacaktır.

 

Öğrencilerimizin geleceğe hazırlanmasında öğretmenlerimizin gösterdiği azim ve fedakârlık, her türlü takdirin üzerindedir. Onların yetişmesindeki özverili çalışmaları ve ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma çabasındaki katkıları, toplumumuz adına bir övünç vesilesidir. Bu vesile ile tüm öğretmenlerimize çalışmalarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 

Okul ve kurumlarımızdaki eğitim öğretim faaliyetlerinin amacına ulaşmasında eğitim personelinin yanında, değerli velilerimizin katkı ve çabaları önemli bir yer tutmaktadır. Bu işbirliğinin yıl boyunca sürmesi, belirlenen hedeflere ulaşmamıza ve öğrencilerimizin başarılarına olumlu yansıyacaktır.

 

Sevgili Öğrencilerimiz;

 

2017-2018 eğitim-öğretim yılının 1.yarısını tamamladınız ve karnelerinizi alacaksınız. Bu ara tatilde kendinize zaman ayırın, ailenizle, arkadaşlarınızla vakit geçirin. Kitap okumayı ise lütfen ihmal etmeyin.  Karnelerinizdeki notlarınız, sizin çalışma ve davranışlarınızın bir değerlendirmesidir ve sadece bir araçtır. Unutmayınız ki başarılarınızın daha üst seviyelere çıkabilmesi sizlerin elinizdedir ve göstereceğiniz gayrete ve çabaya bağlıdır.  Sizler bu ülkenin geleceğisiniz ve her biriniz ayrı ayrı çok kıymetlisiniz. Sürekli değişen ve gelişen günümüz dünyasında sürekli okuyan, araştıran, soran, sorgulayan bir anlayışla hedeflediğiniz başarılara ulaşmanızda hiçbir engel yoktur. Sizlerle her zaman gurur duyuyoruz.  Her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dileyerek 05.02.2018 Pazartesi günü başlayacak olan 2. döneme dinlenmiş olarak okullarımıza gelmenizi istiyor ve saygılar sunuyorum.

 

 

                                                                                                                 Ersan ULUSAN                         
                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.