TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ersan ULUSAN'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ersan ULUSAN'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Bundan 103 yıl önce ecdadımız, tüm imkânsızlık ve zorluklara rağmen inançla verdiği bağımsızlık mücadelesiyle topyekûn Kurtuluş Savaşı'nı başlatmış, şanlı tarihimizin şeref levhalarındaki en güzel örnek olan İstiklal Harbi'ni zaferle taçlandırmıştır. Aziz Milletimizin kadınıyla erkeğiyle Milli Mücadele'de gösterdiği direniş ve kahramanlık, vatan sevgisinin en eşsiz örneklerinden biri olmuş, Cumhuriyetimizin ilanına giden yolda en büyük güç ve cesaret kaynağı olan Kurtuluş Savaşı, tüm işgalci güçlere karşı imanın, cesaretin, vatan sevgisinin müstesna bir tezahürü olmuştur.

23 Nisan 1920, "Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır." sözünden hareketle ecdadımızın vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vererek bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma adına Milli İradeyi hâkim kılıp Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni meydana getirdiği tarihtir. Bağımsızlık yolunda Aziz Milletimizin azim ve kararlılıkla başlattığı Kurtuluş Mücadelesinin son adımı bugün atılmış ve ulusal egemenliğimizin tescillendiği 23 Nisan günü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir. 23 Nisan, Çocuk Bayramı olmasının yanı sıra, hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun tescil edildiği tarihtir. Türk Milletinin ebediyen bağımsız yaşayacağının ve bu bağımsızlığını da ancak milletin azmi ve kararlılığı ile sağlayacağının somut bir ifadesidir.

23 Nisan, sadece Ulusal Egemenlik Bayramı olarak değil, aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak, Atatürk'ün ve Milletimizin çocuklarımıza verdiği önemin, inancın ve güvenin bir göstergesidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, sadece dostluk köprülerinin temelleri değil, yaşanabilir bir dünyanın temelleri de güçlendirilmektedir.

Sevgili Çocuklar,

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Meclisimizin açılış gününü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan; bayramı da sizlere armağan etmiştir. Bayramınız Kutlu Olsun! Sizler, en değerli varlığımız, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri olarak aydınlık yarınlarımızın güvencesisiniz. Millî, manevi değerlerimizle al bayrağımızın gölgesinde büyüyecek ve yarının güçlü Türkiye'sini inşa edecek sizlersiniz. Egemenliğimizin teminatı ve cennet vatanımızın sahiplerisiniz. Geleceğimiz sizlerin omuzlarında yükselecek, Millî Egemenlik sizlerle yaşamaya devam edecektir. Tarihimizi idrak ederek, millî ve manevi değerlerimize sahip çıkmanız en büyük arzumuzdur.

Bu vesileyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve ilk meclisimizin üyelerini, vatanı ve bayrağı için canını seve seve vermiş Aziz Şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden Kahraman Gazilerimizi, Milli Mücadele'ye canıyla, malıyla, emeğiyle katılmış Aziz Milletimizin bütün fertlerini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin açılışının 103'üncü yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!

                                                                                                                                                                                                                                         Ersan ULUSAN                                                                                                                                                                                                                                                                                                  İl Millî Eğitim Müdürü    

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 0 282 261 20 11 / 0 282 261 20 77 /0 282 261 08 36 / 0 282 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.