TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ersan ULUSAN'ın 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ersan ULUSAN'ın 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanıyla çarpan minik yavrularımız, okuluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili öğrencilerimiz, değerli velilerimiz, kıymetli öğretmen ve yöneticilerimizle 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı'na başlamanın coşkusunu, tatlı telaşını ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının ilk günü olan 11 Eylül 2023 tarihi itibariyle Tekirdağ ilimizde, 13.248 öğretmenimiz, 461'i resmî 170'i özel olmak üzere 631 okulumuzda bugün itibariyle 208.107 öğrencimize eğitim öğretim hizmeti verilmeye devam edilecektir.

Eğitim kurumlarımızda yaz tatili bir hazırlık dönemi olarak değerlendirilerek eğitimde kalitenin artırılması, niteliğinin yükseltilmesi için büyük bir gayret, çaba ve emekle öğrencilerimize mümkün olan en iyi standartlarda eğitim ortamı sunmak için Bakanlığımızın koordinasyonunda büyük bir gayret gösterilmiştir.    

Geçtiğimiz haftayı öğretmenlerimiz için, mesleki çalışma haftası; öğrencilerimiz için ise, Bakanlığımızın hazırlamış olduğu uyum rehberi doğrultusunda öğretmenlerimizin yol göstericiliğinde yavrularımızın yeni girdikleri okul ortamına kısa sürede adapte olmalarını hedefleyerek yavrularımızın okul kaygılarını gidermek, okul ortamını sevdirmek, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak amacıyla hazırlanan uyum haftası programı ile değerlendirdik. 

Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında da en önemli hedefimiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim ve teknolojinin gerektirdiği şartlara uygun, yüreği insan sevgisi ile dolu, Aziz Milletimizin millî, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, ailesini, vatanını, milletini ve bayrağını seven bireyler olarak yetiştirmektir. Yeni eğitim öğretim yılında, Bakanlığımızın hedef ve politikalarını hayata geçirerek sevgili öğrencilerimizi mutlu ve başaralı bireyler olarak yetiştirebilmek, okullarımızın fiziksel durumlarını geliştirmek için durmaksızın çalışacağız.

 Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizleri geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. Aziz Milletimizin geleceğini inşa ederek ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacağınızdan hiç şüphemiz yoktur. Sizleri en güzel şekilde yetiştirmek için çabalayan öğretmenlerinizin ve ailenizin emeğini boşa çıkarmayarak çağımızın bilgi çağı olduğunun bilinciyle hizmetinize sunulan tüm imkânlardan faydalanmanızı arzu ediyoruz. 

Sizlerden beklentimiz; vatanını, milletini ve ay-yıldızlı şanlı bayrağını her şeyden çok seven, millî ve manevi değerlerine bağlı, çevreyi ve doğayı koruyan, hür ve doğru düşünerek sağlıklı karar verebilen, bilgili ve kültürlü bir şekilde yetişip ailenize ve topluma faydalı bireyler olmanızdır. İnsanın en değerli varlık, sevginin en etkili güç, bilginin en yenilmez kuvvet olduğunu aklınızdan çıkarmayacağınızı biliyor ve eğitim hayatınızda her birinize üstün başarılar diliyorum. 

Değerli Velilerimiz;

Okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizle iş birliği içinde bulunmanız çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine çok önemli katkılar sağlayacaktır. Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Çünkü iyi yetişmiş, ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ailesinin ve ülkemizin geleceği açısından çok önemlidir. Yeni eğitim-öğretim yılında da idare, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek çocuklarımızın mutlu ve başarılı bir şekilde eğitimini gerçekleştirmek için hep beraber çalışacağız.

Kıymetli Öğretmenlerimiz,

Yüreğinizde taşıdığınız sevgi, hoşgörü ve özveriyle tüm çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri için büyük bir gayret ve çalışma içerisinde olacağınıza inancımız tamdır. Aziz Milletimizin güvenine layık olma hedefimizle, ailelerimizin en değerli emaneti olan göz aydınlığımız evlatlarımızı; sevgiyle, merhametle ve irfanla, mutlu ve başarılı bireyler olarak yetiştirecek olan sizlersiniz. 

Öğrencilerini sevgide ve iyilikte birleştiren fedakâr öğretmenlerimizle 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında da yeni başarılara hep birlikte ulaşacağımıza olan inancım tam olarak kıymetli meslektaşlarıma başarılar diliyorum; Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen 45.000 öğretmen ataması ile 01 Eylül 2023 tarihinde göreve başlayarak eğitim ailemize katılan değerli öğretmenlerimize de 'hoş geldiniz' diyor, başarılı bir meslek hayatı geçirmelerini temenni ediyorum. 

Sevgili çocuklarımızın en güzel geleceğe sahip olmasını dilerken bu süreçte büyük emekleri olan değerli öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, tüm personelimize ve velilerimize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyor; 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize ve tüm eğitim çalışanlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesi dileğimle, saygılarımı sunuyorum.       

                                                                                                                                                                                                                                     Ersan ULUSAN                   

                                                                                                                                                                                                                                 İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 0 282 261 20 11 / 0 282 261 20 77 /0 282 261 08 36 / 0 282 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.