TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan'ın 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan'ın 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

 Milli Eğitim Bakanlığımızın eğitim vizyonundaki hedef ve politikalarını uygulayarak; günümüz dünyasının çağdaş bilgi ve becerilerini öğrencilerimize kazandırırken, kökünü Aziz Milletimizin şanlı mazisinden alan millî, manevi ve insani değerlerimizi öğrencilerimize aktarmakla hedeflerimizin kutsallığını hizmetlerimizde göstererek geleceğimiz için en değerli yatırımı yaptığımız inancındayız.

Geleceğimizin teminatı, göz aydınlığımız sevgili öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak, onları bilgi ve beceriyle donatmak, millî benliği gelişmiş, kültürünü tanıyan, gerek çağın ihtiyaçlarına uygun eğitim ortamlarının sağlanması, gerekse ilimizin akademik, sosyal, kültürel ve sportif başarılarının artırılması anlamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Büyük fedakârlıklarla yetiştirerek eğitimlerini bizlere emanet ettiğiniz göz aydınlığımız olan her bir öğrencimizin bizim için ayrı bir değer olduğunun bilinciyle öğrencilerimizi bireysel farklılıklarını gözeterek ve özel olduklarını hissettirerek onları ilgi, yetenek, mizaçlarına ve çağın değerlerine uygun olarak yetiştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bu çabamızın sonucunda da öğrencilerimiz, ailelerinin desteği ve öğretmenlerimizin rehberliğinde birçok başarıya ilimiz adına imza atmaya devam etmektedir. Vex Robotics Türkiye finallerinde Ebru Nayim Fen Lisesi Robotik Takımı TFL Robotics, Türkiye Şampiyonu olmuş ve ülkemizi Amerika'da düzenlenecek dünyanın en büyük robotik turnuvası olarak kabul edilen Vex World'de temsil etmeye hak kazanmıştır. TÜBİTAK ve buna benzer diğer kurumların yarışmalarında öğrencilerimizin başarıları hepimizi mutlu etmektedir. İlimizdeki eğitim kalitesinin artışının doğal bir yansıması olarak gördüğümüz bu başarılar, bizlerin de eğitim yolunda çalışma şevkimizi ve heyecanımızı artırmaktadır.

Kıymetli Öğretmenlerimiz,

Aziz Milletimiz, geleceğimizin mimarı sevgili öğrencilerimizi yarınlarımızı inşa etmek için bizlere emanet etmiştir. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü, tarihimizi, bizi biz yapan değerlerimizi sizlerin desteği ve öncülüğünde aktarabileceğimizin bilincindeyiz.

İlimizin her bir köşesinde büyük fedakârlıklar göstererek başarı seviyesinin artırılmasında göstermiş olduğunuz gayretli ve özverili çalışmalarınız için; çocuklarımıza ve gençlerimize vatan, millet, bayrak sevgisini aşılayarak onlara yüce değerleri öğreterek davranış haline dönüştürmek, eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için gösterdiğiniz çaba için teşekkür ediyorum. Değişimi ve gelişimi öncelikle kendimizden başlatmak suretiyle ilimizde daha da başarılı çalışmalara sizlerin inanç ve çabasıyla imza atacağımıza yürekten inanıyorum.

Değerli Velilerimiz,

Öncelikle emekleriniz ve desteklerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onları en iyi şekilde bilgiyle donatmak, eğitim öğretim süreçlerinden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak bizlerin öncelikli görevidir. Karne notları, çocuğunuzun bir değerlendirmesi değil, dönem boyunca gösterdiği performansın bir değerlendirmesi olduğu unutulmamalıdır. Çocuklarımızın yeteneklerini rakamlarla sınırlandıramayacağımız için karneler sizin onlara göstereceğiniz sevginin göstergesi olmamalı.

Yaz tatili, aile bireylerinin dönem boyunca yoğunluk nedeniyle fırsat bulamadıkları birçok aktivitenin yapılması ve çocuklarınızla her zamankinden daha çok vakit geçirmeniz açısından değerli bir zaman dilimidir. Bu zaman diliminden en iyi şekilde istifade etmenizi temenni ederim.

Sevgili Öğrencilerimiz, 

Her birinizi başarısından dolayı tebrik ediyorum. Karnedeki notlarınız, istediğiniz gibi değilse bundan dolayı üzülmeyeniz, unutmayın ki notlarınızın istediğiniz gibi olmaması, istediğiniz gibi olmayacağı anlamına gelmez. Asıl kıymetli olan sizsiniz ve sizi çok seviyoruz.

Tatil, yılın yorgunluğunu atmak ve dinlenmeniz için bir fırsattır. Ayrıca verimli değerlendirilmesi halinde kendinizi yenilemenize ve geliştirmenize yardımcı olur. Tatil süresi, gerçekleştirmek istediğiniz, birçok plan ve hedef için bulunmaz bir şanstır. Tatilin büyük bir bölümünü televizyon, bilgisayar veya telefon başında geçirmek yerine kitap okuma, sportif faaliyetler, okullarınızdaki kurslara, halk eğitim merkezi kursularına katılma, aile büyüklerini ziyaret etme, gönüllü çalışmalara katılma, müze, tarihi ve kültürel mekânları gezme, sinema ve tiyatro gibi sanatsal faaliyetlere katılma,  imkân olması halinde yaz kamplarına katılarak yeni arkadaşlar edinme, kısacası hem eğlenip hem öğrenme imkânına sahip olabilirsiniz.

"Tekirdağ Eğitim Ailesi" olarak paydaşlarımızla birlikte birbirinden güzel proje ve çalışmaların içerisinde yer alarak 2021-2022 eğitim öğretim yılını tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşadığımız bu anlamlı günü, 12.267 öğretmenimizle hizmet verdiğimiz 437 resmî 171 özel okul olmak üzere toplam 608 okulumuzda eğitim öğretim gören 201.143 öğrencimizin heyecanla bekledikleri karnelerini almasıyla tamamlamış bulunmaktayız.

Tekirdağ'ımızın ve çocuklarımızın en güzel geleceğe sahip olmasını dilerken bu süreçte desteği olan tüm öğretmen, yönetici, eğitim personelimize, öğrencilerimize ve velilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                                              Ersan ULUSAN                                                                                                                                                                                                                                                                                                   İl Millî Eğitim Müdürü

                                                                                                                                            

 

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 0 282 261 20 11 / 0 282 261 20 77 /0 282 261 08 36 / 0 282 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.