TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ersan ULUSAN´ın 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı 1'inci Dönem Sonu Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ersan ULUSAN´ın 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı 1'inci Dönem Sonu Mesajı

Eğitim; her şartta sürdürülmesi, geliştirilmesi ve zamanın ihtiyaçlarına göre yönetilmesi gereken bir olgudur. Toplumsal değerlerin gelecek nesillere aktarılması ve toplumsal ilişkilerin devam ettirilmesi, bireyin gelişimi açısından eğitimin süreklilik arz etmesi oldukça önemlidir. Eğitimde sürekliliğin sağlandığı bu dönemde, önemi herkes tarafından daha iyi anlaşılan okullarımızın sadece bir öğrenme ortamı değil; öğrencilerimizin kişisel, sosyal, kültürel ve psikososyal gelişimlerinin gerçekleştirildiği alanlar olduğunun herkesçe farkına varılmıştır.

Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda tüm öğrencilerimiz için eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, öğrencilerimizin çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışı kazanmasını, yenilikçi, iletişime ve öğrenmeye açık, sorumluluk sahibi, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmesini sağlamak başlıca önceliğimizdir. Bu amaçla geleceğimizin mimarı, yarınlarımızın teminatı sevgili öğrencilerimizin eğitimi için olanca gücümüzle çalışıyor ve öğrencilerimizi istikbale hazırlamak, onları bilgi ve beceriyle donatmak, millî benliği gelişmiş, kültürünü tanıyan, değerlerini içselleştiren bireyler olarak yetiştirmek, gerek çağın gereklerine uygun eğitim ortamlarının sağlanması, gerekse ilimizin akademik, sosyal, kültürel ve sportif başarılarının arttırılması anlamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Okullarımızın yüz yüze eğitimle açılmasıyla beraber öğrencilerimizin ders ve sınav başarılarını artırıp soru çözme becerilerini geliştirerek öğrenme kayıpları varsa telafi etmelerini sağlamak amacıyla çeşitli sınıf seviyelerindeki öğrencilerimizin faydalanması için açtığımız destekleme ve yetiştirme kurslarımız, hafta içi ve hafta sonu yoğun öğrenci katılımıyla devam etmektedir. 

6 Eylül 2021'den bu yana eğitim çalışanlarımızın ve velilerimizin desteğiyle yüz yüze eğitimi başarılı bir şekilde devam ettirirken diğer taraftan hem yüz yüze eğitimi desteklemek hem de uzaktan eğitim döneminde oluşan öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için Bakanlığımızca 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan sınıf düzeyleri için hazırlanan Yardımcı Kaynak Destek Paketi 2021 yılının Ekim, Kasım ve Aralık aylarında ve içinde bulunduğumuz ayda sevgili öğrencilerimizin erişimine açılmış ve yardımcı kaynaklar basılı olarak öğrencilerimizin istifadesine sunulmuştur.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi öncülüğünde Bakanlığımızca yürütülen "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında Tekirdağ'daki 166 okulun kütüphanesinin donanımı, Süleymanpaşa Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çerkezköy Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerimizin ellerinde şekillenerek hazırlanmış ve 166 okulumuzun kütüphanesi öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Eğitimde fırsat eşitliğini artırmak ve okul öncesi eğitime erişimi yaygınlaştırmak için Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himaye ve destekleriyle Bakanlığımızca başlatılan projede 2022 yılı sonuna kadar 3 yaş grubunda okullaşma oranını %50'ye, 4 yaş grubunda okullaşma oranını %70'e ve 5 yaş grubunda okullaşma oranını da %100'e çıkarmayı hedefleyerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Saygıdeğer Öğretmenlerimiz,

Salgın sürecinde okullarımızın açıldığı tarihten itibaren yüz yüze eğitimin devam etmesi sürecindeki kararlı duruşunuz, sorumlulukları paylaşmanız ve gayretleriniz nedeniyle, kuralların uygulanmasında çok titiz davranarak okullarımızın en güvenli ortam ve en son kapanacak yerler olduğunu Aziz Milletimize gösterdiğiniz için Sayın Bakanımız tarafından Başarı Belgesi ile ödüllendirilmenizden dolayı sizleri tebrik ediyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Büyük fedakârlıklarla yetiştirerek eğitimlerini bizlere emanet ettiğiniz geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetiştirilmeleri hepimizin ortak gayesidir.  Her birinin bizim için ayrı bir değer olduğunun bilinciyle öğrencilerimizi bireysel farklılıklarını gözeterek ve özel olduklarını hissettirerek onları ilgi, yetenek, mizaçlarına ve çağın değerlerine uygun olarak yetiştirmek için çalışıyoruz. Evlatlarınızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi ve mutlu bir insan olarak yetişmesi de bizim için çok önemlidir.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizleri çok seviyoruz ve sizi akademik başarınızın yanında insani değerleri özümsemiş, vicdan sahibi bireyler olarak yetiştirmek için çalışıyoruz. Bu amaçla değerler eğitimini okullarımızda uygulayarak sevgi, saygı, hoşgörü, dürüstlük ve sabır gibi erdemli değerleri benimsemeniz için çabalıyoruz. Sizler bu ülkenin yarınları ve geleceğimizin mimarısınız.

Öğretmenlerinizden aldığınız eğitimle, kişisel çabanızla elde ettiğiniz donanımla çağın gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip olarak başarıya ulaşacaksınız. Güçlü yarınlarımızın teminatı olan sizlerin çağımızın tüm yeniliklerine hâkim ve yarınlarımıza yön verecek bireyler olarak yetişmesi milletimiz için büyük önem taşımaktadır. Hepinizi azminiz, gayretiniz ve başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmenizi istiyor;  aileniz ve sevdiklerinizle zaman geçirmenizi, sanatsal ve kültürel değeri olan sosyal aktivitelere katılmanızı ve kitap okumanızı öneriyor, iyi tatiller diliyorum. 

Üç Kemaller Diyarı, Mavi Gözlü Tekirdağ'ımızda 436'sı resmî 168'i özel olmak üzere toplam 604 okulumuzda, 11.707 öğretmenimizle 6 Eylül 2021'de yüz yüze eğitimle başladığımız 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi 200.396 kıymetli öğrencimizin karnelerinin sevincine ortak olduğumuz bugün itibariyle sona ermiş bulunmaktadır. Bu vesileyle, Tekirdağ'ımızın ve çocuklarımızın en güzel geleceğe sahip olmasını dilerken bu süreçte desteği olan tüm öğretmen ve yönetici arkadaşlarımıza, öğrenci ve velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                          Ersan ULUSAN                                                                                                                                                                                                                                                                                                   İl Millî Eğitim Müdürü

                                                                                                         

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 0 282 261 20 11 / 0 282 261 20 77 /0 282 261 08 36 / 0 282 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.