TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan'ın 2022-2023 Eğitm Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan'ın 2022-2023 Eğitm Öğretim Yılı Açılış Mesajı

5 Eylül Pazartesi günü Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıflarda Uyum Haftası Etkinliklerimiz ile başladığımız bugün ise tüm sınıf seviyelerinde Okula Dönüş heyecanı yaşadığımız 20222-2023 eğitim öğretim yılının tüm eğitim ailemize, velilerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Bakanlığımız koordinasyonunda Devletimizin tüm imkânlarının seferber edilerek okullarımızın ihtiyaçlarının karşılandığı yeni eğitim öğretim yılında, Tekirdağ ilimizde 12.528 öğretmenimiz, 438'si resmî 166'sı özel olmak üzere 604 okulumuzda bugün itibariyle 204.564 öğrencimize eğitim öğretim hizmeti verilmeye devam edilecektir.

Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması bağlamında yapılan çalışmalarımız devam etmekte olup; Bakanlığımızca ücretsiz dağıtılan okul ders kitapları tüm öğrencilerimizin sıralarında bugün hazır olarak öğrencilerimizi beklemektedir. Ders kitaplarına ilave olarak 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrencilerimizin ihtiyaç duyabilecekleri yardımcı kaynaklar okullarımıza gönderilerek öğrencilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Bugün itibariyle ilimizde 3 köy yaşam merkezini hizmete sunmuş olmakla birlikte devam eden süreçte kırsal mahallelerimizdeki okullarımızı köy yaşam merkezine dönüştürme çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kullanılmayan köy okulu binaları, köy yaşam merkezleri projesiyle ihtiyaçlar doğrultusunda anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane; matematik, doğa, bilim ve tasarım gibi farklı alanda hizmet veren atölyelerle gençlik kampları gibi eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürülmüş olacaktır.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Aziz Milletimizin en değerli emaneti olan göz aydınlığımız evlatlarımızı; iyilikle, sevgiyle, merhametle ve irfanla şekillendirerek Milletimizin güvenine layık olma hedefimizle mutlu ve başarılı yarınlarımızı yetiştirecek olan sizlersiniz. 

Medeniyetlerin ve zihinlerin köprüsünü kuran, geçmişin değerlerini geleceğe taşıyan, kültürleri birbirine kaynaştıran, öğrencilerini sevgide ve iyilikte birleştiren fedakâr öğretmenlerimizle 2022-2023 eğitim öğretim yılında da yeni başarılara hep birlikte ulaşacağımıza olan inancım tamdır. Yeni Eğitim-Öğretim yılında kıymetli meslektaşlarım, sevgili öğretmenlerimize başarılar diliyorum.

Sevgili Öğrenciler,

"Kendine iyi bak ki âlemin özü sensin, sen varlığın gözbebeği olan âdemsin." Mısralarında ifade edildiği üzere âlemin gözbebeği olan sizlerin özünde var olan güzellikleri ortaya çıkartabilmek ve sizleri okuyan, araştıran, soran ve sorgulayan, bilime sevdalı kültüre meraklı, 21.YY becerileri ile donanmış ve öğrendiğini insanlık hayrına sarf edebilen, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil olmanız için öğretmenlerimizle sürekli çaba göstermekteyiz.

Sizler; tarihi, hedefleri, değerleri ve vicdanı ile büyük bir milletin evlatları olarak milletimizin umudu, aydınlık yarınlarımızın teminatısınız.  İnanıyorum ki geçtiğimiz eğitim öğretim yılındaki başarılarınıza başarı katacak, ilimizin başarı çıtasını daha da yükselteceksiniz. Ailenize, çevrenize, Milletimize hizmet erleri olacağınıza ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağınıza inancımız tamdır

Kıymetli Velilerimiz,

Eğitim camiası olarak sizlerle ve eğitime destek olan tüm gönüldaşlarımızla birlikte, büyük bir aile olduğumuzun bilinciyle ve yaşamın en önemli işinin eğitim olduğunun farkındalığıyla en kıymetli varlıklarımız olan öğrencilerimizi sadece akademik başarı anlamında değil, her alanda başarılı kılacak özgün, kültürel, sanatsal, sosyal ve sportif çalışmalarla da güçlendirmek istiyoruz. Öğrencilerimizin bir yandan millî ve manevî değerlerimizi kuşanmalarını sağlarken diğer yandan bilişsel gelişimleri ve akademik yolculuklarında onlara sağladığınız büyük katkılardan dolayı sizlere yürekten teşekkür ediyorum.         

Ülkemizin, Tekirdağ'ımızın ve çocuklarımızın en güzel geleceğe sahip olmasını dilerken bu süreçte büyük emekleri olan değerli öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, tüm personelimize ve velilerimize bir kez daha kalbi teşekkürlerimi sunuyor; 2022-2023 eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize ve tüm eğitim çalışanlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum.       

                              

                                                                                                                                                                                                                                        Ersan ULUSAN                                                                                                                                                                                                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                        

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 0 282 261 20 11 / 0 282 261 20 77 /0 282 261 08 36 / 0 282 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.