TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Spor Aşkı Engel Tanımaz

  "Spor Aşkı Engel Tanımaz" Özel Eğitim Okullarına Spor Malzemesi Dağıtım Töreni;  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve sporcu gençlerin katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. 
Spor Aşkı Engel Tanımaz

"Spor Aşkı Engel Tanımaz" Özel Eğitim Okullarına Spor Malzemesi Dağıtım Töreni'nde bir konuşma yapan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Engelliler Haftası'nda üç Bakanlığın katılımıyla çok özel bir tören yapıldığını belirterek törene katılan, projeye destek veren tüm kurumlara, sporculara ve törene ev sahipliği yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarını iletti.  

Bu birlikteliğin sosyal yaşamda ve eğitimden sağlığa tüm hizmetlere erişimin önündeki engellerin kalktığı bir Türkiye özlemine ulaşmada vesile olmasını dileyen Bakan Özer; son 20 yılda eğitimde okul öncesinden yükseköğretime, tüm kademelerde ciddi bir seferberlikle bir dönüşüme şahit olunduğunu ifade etti. 

Özer; okullaşma oranlarının ilk kez yüzde 100'lere ulaştığını, tüm vatandaşların çocuklarının eğitime erişiminin önündeki engellerin kaldırıldığını belirterek kız çocuklarının eğitime erişimi ile ilgili yıllardır kampanyalar yapıldığını ve nihayet kız çocuklarının okullaşma oranının erkek çocuklarının okullaşma oranını geçtiğini kaydetti. 

Özer, şunları söyledi: 

"Tüm illerimizde, tüm ilçelerimizde özel eğitim anaokulundan özel eğitim uygulama okullarına, özel eğitim meslek okulundan kaynaştırma ve bütünleştirme yoluyla eğitim seçeneklerine kıta Avrupa'sında deneyimlenmeyen seçenekler, Türkiye'de hayat buldu. Şu anda kendileri küçük, kalpleri büyük olan yaklaşık 453 bin öğrencimiz özel eğitime devam ediyor. Öğrencilerimizin süregelen bir hastalığı varsa öğretmenlerimiz evine gidiyor, hastaneye gidiyor."

Tüm öğrencilerin kaliteli bir şekilde eğitim alma, eğitimini tamamlama ve eğitimin tüm kademelerinde ilerlemesine ilişkin tüm engellerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleriyle aşılmış olduğunu belirten Özer, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Ben eğitim sistemimizde başörtüsünden, katsayıya, okullaşmadan özel eğitim öğrencilerinin önündeki engellere, tüm engelleri kaldırdığınız için tüm öğrencilerimiz adına en içten şükranlarımı sunuyorum."

Özel çocukların sanatla, kültürle, sporla ilişkilerini artırmak için birlikte çalışmalar yürüttükleri Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve çalışma arkadaşlarına da teşekkür eden Bakan Özer, gönderilecek materyallerin öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 0 282 261 20 11 / 0 282 261 20 77 /0 282 261 08 36 / 0 282 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.