TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çorlu Şehit Metin Arslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Z Kütüphane, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları ve Yabancı Dil Etkinlik Sınıfının Açılışları Gerçekleştirildi

Çorlu Şehit Metin Arslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Z Kütüphane, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları ve Yabancı Dil Etkinlik Sınıfının Açılışları Gerçekleştirildi

Çorlu Şehit Metin Arslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Z Kütüphane; Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları ve Yabancı Dil Etkinlik Sınıfının açılışı gerçekleştirildi.   Açılış programına Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı,  İl Milli Eğitim Müdürüöüz Ersan Ulusan, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, STK temsilcileri, hayırseverler ve öğrenciler katıldı.   

Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan ve davetliler Şehit Metin Arslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde kurulan bilim fuarındaki projeleri inceledi. Öğrencilerle bir araya gelen davetliler öğrencilerin projeleri hakkında bilgi aldı. Açılıştan sonra da laboratuvarları ziyaret eden Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı ve davetliler buradaki bilimsel araştırmaları ve uygulamaları yerinde gördü, incelemelerde bulundu.   

Z Kütüphanesi, laboratuvar ve yabancı dil etkinlik sınıflarının açılışında konuşan Okul Müdürü Sabri Şahin yaptığı açıklamada: "Okulumuz 985 öğrenci 70 öğretmenle, Fen ve Sosyal Bilimler Projesiyle, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık projesiyle, Harezmi Eğitim Modeliyle, Yabancı Dil Ağırlık sınıflarıyla, erasmus ve e twinning, projeleriyle eğitim öğretime devam etmekte ve büyük başarılara imza atmaktadır. İlk emri oku diye başlayan ve hemen ardından kalemle yazmayı tavsiye eden bir dinin müntesibi olarak okumanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Merhum Fatih Sultan Mehmet Han "Bir şehirde en önemli üç şey; kanalizasyon, hamam ve kütüphanelerdir. Kanalizasyon şehrin kirini, hamam bedenin kirini, kütüphaneler de ruhun kirini temizler." der. Bu bağlamda bizler de geçmişini bilen, geleceğini inşa edecek, milli ve manevi değerlere sahip nesiller yetiştirmek amacıyla 6 sene önce sıfır kitapla çıktığımız yolculukta bugün 6 bin kitaba kadar ulaşarak ilimizde en fazla kitaba sahip okullar arasına girdik. Biraz sonra açılışını yapacağımız kütüphanemizin dışında sınıf kitaplıkları ve okuma köşeleri ile kitaba ulaşmanın en kolay yolunu öğretmen ve öğrencilerimizin istifadesine sunduk." ifadelerine yer verdi.   

Konuşmasını sürdüren Sabri Şahin, "Fen bilimlerinin en güzel öğrenimi, yaparak-yaşayarak ve inceleme-gözlem yaparak öğrenmedir. Bu bağlamda okulumuzda bulunan Fen Bilimleri Laboratuvarının yanına Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarlarını da açarak öğretmen ve öğrencilerimizin istifadesine sunduk. "Bir dil öğrenmek, dünyaya açılan bir pencere daha demektir. Bu bağlamda, İngilizce Laboratuvarında uyguladığımız çeşitli programlarla öğrencilerimiz okuduklarını ve dinlediklerini rahatlıkla anlayabilir hale geliyor, düşüncelerini en doğru şekilde ifade edebiliyor, okuma ve konuşma açısından herhangi bir problem yaşamıyorlar. Eğitim programlarımızı çeşitli görsellerle, videolarla, diyalog çalışmalarıyla, eğitici kitaplarla, oyun ve şarkılarla destekliyor; öğrencilerimizin İngilizceyi eğlenerek öğrenmelerini hedefliyoruz. Okulumuz Z Kütüphanesi, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları ve Yabancı Dil Etkinlik sınıflarının açılmasında büyük emeği olan hayırseverlerimize, idareci arkadaşlarıma, Kütüphane sorumlu öğretmenimiz İklime Kaçdi başta olmak üzere tüm öğretmenlerimize, gözbebeğimiz sevgili öğrencilerimize ve bize her daim destek olan il ve ilçe milli eğitim müdürlerimize çok teşekkür ediyor, yeni açılacak bu birimlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.   

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan yaptığı konuşmada: "Okulumuzun eğitim alt yapısını güçlendirecek Z kütüphanesini, dil sınıflarını ve laboratuvarlarının açılışını yapıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımız eğitim alt yapısını güçlendirme kapsamında birçok projeyi hayata geçirdi. Velilerimizle hayırseverlerimizle birlikte yapılan eğitim alt yapılarını güçlendirme çalışmaları çok çok kıymetli. Yapılan bu çalışmalarda okul aile birliğimizin, hayırseverlerin büyük destekleri var. Ben bu anlamda eğitimle ilgili yapılan tüm etkinliklerde yanımızda bulunan Sayın Kaymakamımıza, okul aile birliğimize ve hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.   

Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı açılışta yaptığı konuşmada: "Çorlumuz 54 bin 667 öğrencisi ve yaklaşık 3 bin 700 öğretmeni ile eğitimde de çok iddialı bir şehir. Okullarımızda çok güzel programlar yapıyoruz. Ben mümkün olduğu kadar okullarımızda yapılan bu programlara katılmaya çalışıyorum. Her şeyde iddialıyız eğitimde de iddialıyız. Eğitimde başarılı olmanın en önemli unsurlardan bir tanesi fiziki mekanlar. Fiziki mekanların oluşturulması konusunda hayırseverlerimizin hepsinden Allah razı olsun, çok destekleri oluyor. Ben böyle hayırsever vatandaşların artmasını diliyorum, Allah sayılarını artırsın inşallah. Bu okulumuz hem fiziki olarak hem de eğitim olarak çok güzel bir okulumuz. Eğitim şehri Çorlu diyoruz demeye de devam edeceğiz." dedi.  

Programda Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan hayırseverlerimize plaket takdiminde bulundu.

28-05-202228-05-202228-05-202228-05-202228-05-202228-05-202228-05-202228-05-202228-05-202228-05-202228-05-202228-05-2022

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 17.19/1 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 0 282 261 20 11 / 0 282 261 20 77 /0 282 261 08 36 / 0 282 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.