Çorlu İlçemizde Yapılacak Olan İlkokul Ek Hizmet Binası İle İlgili Protokol İmzalandı
![Çorlu İlçemizde Yapılacak Olan İlkokul Ek Hizmet Binası İle İlgili Protokol İmzalandı](/meb_iys_dosyalar/2024_05/06221858_2.jpg)
İlimizde devam eden deprem güçlendirme çalışmaları kapsamında yıkım kararı verilen Atatürk İlkokulu ek hizmet binası yerine, Çorlu Belediye Başkanlığı tarafından 5 ek derslikli ilkokul binası yaptırılacaktır.
5 ek derslikli ilkokul binasının yaptırılmasına dair protokol, Valimiz Sayın Recep Soytürk, Çorlu Kaymakamı Murat Eren, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Kaan Sinan Tohumcu tarafından Çorlu Kaymakamlığı Toplantı Salonu'nda imzalandı.
Protokolün imzalanmasının ardından konuşan Vali Soytürk; "Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt'a teşekkür ediyorum. 5 ek derslikli ilkokul binası ilimize, ilçemize ve eğitim camiasına hayırlı olsun." dedi.
Protokol ile mülkiyeti maliye hazinesine ait, Reşadiye Mahallesi'nde bulunan 1.969,50 m2 yüzölçümlü alana (Atatürk İlkokulu B yerine) 5 ek derslik ve idari odalardan oluşacak olan okul binası, çevre düzenlemesi dahil Çorlu Belediyesi tarafından yaptırılarak, bölgedeki derslik ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlanacaktır.