TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

World Scholar’s Cup’ta Dereceye Giren Özel Çorlu Fen Bilimleri Lisesi Öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN’ı Ziyaret Etti

World Scholar’s Cup’ta Dereceye Giren Özel Çorlu Fen Bilimleri Lisesi  Öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN’ı Ziyaret Etti

Dünya’da 40’tan fazla ülkede gerçekleştirilen World Scholar’s Cup’ta (Dünya Bilginler Kupası)dereceye giren Özel Çorlu Fen Bilimleri Lisesi Müdürü Gülçin DÜNDAR ile öğretmen ve öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN ile görüşerek katıldıkları yarışma ve elde edilen başarı hakkında bilgi verdiler.

World Scholar’s Cup 2007 yılından günümüze dek 40’tan fazla ülkenin katılımı ile düzenlenen ve öğrencilerin becerilerini ve güçlü yanlarını keşfetmelerini amaçlayan bir yarışma olup münazara ve kompozisyon yarışmaları aracılığı ile katılan takımların yarıştığı bir organizasyondur. Ülkemizi temsilen katılan öğrenciler, 7. Sınıf düzeyinde, 3’er kişilik 2 grup halinde münazara oturumlarına katılmış olup her 2 grup da ilk 10’a girmişlerdir. Böylece Kasım ayında Yale Üniversitesinde yapılacak olan Şampiyonlar Turnuvasına katılmaya hak kazanılmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN, başarılarından dolayı öğrencileri kutlayarak Uluslararası yarışmalarda kazanılan başarıların ülkemiz açısından önemli olduğunu vurgulayarak Kasım ayında yapılacak olan Şampiyonlar Turnuvasında başarılar diledi.

26-10-2017

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.