TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması

TÜBİTAK  46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması

Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, araştırma ve geliştirme odaklı bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finali 30 Mart-2 Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi – Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’dan gelen 61 okuldan, 180 öğrenci, bilgisayar, biyoloji, fizik, sosyoloji, psikoloji, tarih, matematik, kimya, coğrafya ve edebiyat kategorilerinde toplam 100 projenin sergilenmesiyle gerçekleştirildi.

İlimizi temsilen 3 Biyoloji, 1 Psikoloji projesi ile katılan Süleymanpaşa Ebru Nayim Fen Lisesi öğrencilerinden Gözde DUYU ve Kardelen UZUN’un danışman öğretmenleri Gülsemin SAVAŞ TUNA ”Flow Sitometri ile Ülkemizin Doğal Florasında Bulunan Hypericum perforatum L. Popülasyonlarının Çekirdek DNA İçeriği ve Ploidi Düzeylerinin Belirlenmesi’’ adlı  proje BÖLGE BİRİNCİSİ, yine  Süleymanpaşa Ebru Nayim Fen Lisesi’nden Sedef Duygu ÖZGÜÇ ve Zeynep Berra BİLGÜ’nün Psikoloji öğretmeni Didem BESLEN danışmanlığında hazırladıkları “Bir Benlik Arayışı Olarak Selfie” adlı proje de BÖLGE BİRİNCİSİ olarak  Mayıs ayında Ankara’da yapılacak olan Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanmıştır.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halis İŞLER, proje hazırlayan öğrencileri, YGS sınavında TÜRKİYE 95’si olan Berk HAYTA’yı ve öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerimizi başarılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fuat Asım ARVAS’la birlikte ziyaret ederek tebrik etti.


.

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.