TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Trakya Kalkınma Ajansı’yla Bir Fikrim Var Proje Yarışmasıyla İlgili İşbirliği Protokolü İmzalandı

Trakya Kalkınma Ajansı’yla Bir Fikrim Var Proje Yarışmasıyla İlgili İşbirliği Protokolü İmzalandı

Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile Trakya Kalkınma Ajansı arasında “Bir Fikrim Var Proje Yarışmayla İlgili İşbiliği” Protokolü Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan ULUSAN, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Cahit AKIN ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN tarafından imzalandı.

Bu Protokol ile Trakya Kalkınma Ajansı ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde ortaöğretim okul/kurumlarındaki öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda edindikleri bilgi, beceri ve kazanımlarını kullanarak; girişimcilik, yaratıcı zekâ, bilimsel düşünme,  rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yöneltilmesi ve teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Geçen yıl ilimizde, Mesleki ve Teknik Eğitim veren resmi ve özel okul/kurumlara devam eden öğrenciler arasında başlatılan “Bir Fikrim Var Proje Yarışması”, bu yıl itibarıyla Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne, Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Tekirdağ ilinde faaliyetlerini sürdüren tüm ortaöğretim okul/kurumlarda uygulanan programlarda öğrenim gören öğrencilere yönelik planlanmıştır.

Ayrıca İlimizde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında ilk defa uygulanan Bir Fikrim Var Proje Yarışması’nın, imzalanan bu protokolle 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında yaygınlaştırılarak üç ilimizde uygulanması hedeflenmiştir.

04-10-201804-10-201804-10-2018

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.