TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Toplum Yararına Program Protokolü

Toplum Yararına Program Protokolü

             Eğitim kurumlarının güvenliği için harekete geçen üç bakanlık ortak bir protokole imza attı ve okullarda özel güvenlik görevlisi çalıştırmanın önü açıldı.

        Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde; işsizliğin azaltılması, istihdamın arttırılması ve Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okulların güvenliğinin sağlanarak öğrencilerin güvenli bir ortamda eğitim almaları için finansmanı İşsizlik sigortası fonundan karşılanmak üzere okullarda özel güvenlik görevlisi çalıştırma protokolü imzalandı.

           Protokol kapsamında Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda 9 ay çalıştırılacak 50 özel güvenlik görevlisi alımı gerçekleştireceklerini belirten Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yaşar Esen; alınacak kişilerin 5188 sayılı Kanun kapsamında özel güvenlik çalışma izni ile kimlik kartına sahip olması ve aynı kanunda belirtilen özel güvenlik görevlilerinde aranacak şartları taşıması gerektiğini belirterek aranacak diğer şartları anlattı.

          Okullarda eğitim öğretimin güvenli ortamda sürdürülebilmesi ve dışardan gelebilecek tehlikeleri minimum seviyeye indirebilmek için Milli Eğitim Müdürlüğünün belirleyeceği 50 okulda istihdam gerçekleştireceklerini belirten Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yaşar Esen; Eğitim kurumlarımızda hijyen ve temizlik konularında hizmet vermek üzere 400 personel istihdam ettiklerini, 50 kişilik güvenlik görevlisi ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde toplamda 450 kişilik istihdam sağlamış olacaklarını ifade etti.  

          İl Milli Eğitim Müdür Vekili İlhan KOÇER ise geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin daha güvenli bir ortamda eğitim almalarının kaliteli eğitimin olmazsa olmazı olduğunu söyledi.

20-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-2017

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.