TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Valisi Mehmet CEYLAN, Çorlu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne, Mercedes Benz Türk A.Ş. Tarafından Kurulan Laboratuvarların Açılışını Yaptı

Tekirdağ Valisi Mehmet CEYLAN, Çorlu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne, Mercedes Benz Türk A.Ş. Tarafından Kurulan Laboratuvarların Açılışını Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Mercedes Benz Türk A.Ş. arasında yapılan protokol gereği Çorlu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Mercedes Benz Türk A.Ş.  tarafından iki adet laboratuvar kuruldu.

Çorlu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanına kazandırılan laboratuvarlarda, sektörün ihtiyacı olan yetişmiş elemanların istenilen düzeyde karşılanması hedeflenmektedir. Aynı protokol kapsamında öğrencilerimiz Mercedes Benz Mengerler servisinde staj çalışması yapacaklar ve mesleki ve teknik eğitimlerini tamamladıktan sonra Mercedes Benz Mengerler servisinde istihdam edileceklerdir. Yapılan bu protokolle, ilimizde istihdam garantili mesleki ve teknik eğitim verilmesi çalışmalarına katkı sağlanmış olacaktır.

Düzenlenen açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN, “hedeflerinin eğitimi daha da geliştirerek hem sektöre eleman yetiştirmek hem de mezun olan öğrencilerin iş bulma sıkıntılarını ortadan kaldırmak olduğunu belirtti. İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN,  “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizim iki ana hedefimiz var. Birincisi eğitim ortamlarının iyileştirilmesi ve hızla devam eden göç çerçevesinde ilimizin okul ihtiyacının karşılanması. Bu anlamda yoğun bir çalışma içerisindeyiz ve 66 adet ilimizde devam eden proje ile beraber 2019 yılı itibari ile bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda yeterli sayıda dersliğe ulaşarak eğitim açığımızı iyileştirmiş olacağız. Eğitim ortamlarımızın çağın ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli hale getirmek. Bu anlamda ilimizin mesleki ve teknik eğitim üzerinde çok ciddi ihtiyaçları var. Bizlerin mesleki ve teknik okul idarecilerimiz ile sektörün ihtiyaç duyduğu alan ve dallarda eğitim öğretimimizi güncellememiz gerekiyor. Çorlu ve Çerkezköy ilçelerinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci döneminde yapmış olduğumuz çalışma kapsamında sektörün ihtiyaç duyduğu alan ve dalların tespitleri yapıldı. Kalan 9 ilçede de benzer çalışmayı sürdürdük. Geleceğimizin teminatı gençleri soran ve sorgulayan, fikri ve vicdanı hür nesiller olarak hazırlamak olmazsa olmazımız. Mesleki ve teknik eğitimde yapmış olduğumuz çalışmaların kalıcı olabilmesi sektörün bize olan ilgisi ile doğru orantılı. Biz sektöre her zaman söylüyoruz. Eğitim kurumlarımız her zaman sizin hizmetinizde. Bu anlamda mesleki ve teknik eğitimi birlikte geleceğe taşıyalım. Okulumuza kazandırılan Mercedes Benz Türk A.Ş.  laboratuvarının açılışında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Mercedes Benz Türk A. Ş. tarafından Çorlu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yaptırılan laboratuvar açılışına, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Murat Yiğiter, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üzgün, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Çakal, Mercedes Benz Trakya Genel Müdürü Güven Onan, Mercedes Benz Türk A. Ş. Eğitim Müdürü Raşit Uzunoğlu, ve Mercedes Benz Bölge Koordinatörü Birol Bilici katıldı.

10-05-201810-05-201810-05-201810-05-201810-05-201810-05-201810-05-201810-05-201810-05-2018

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.