TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ EBA ve Ar-Ge Ekipleri ile Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Çalışma Toplantısında Bir Araya Geldiler

Tekirdağ EBA ve Ar-Ge Ekipleri ile Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Çalışma Toplantısında Bir Araya Geldiler

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlimizde sürdürülen kodlama ve stem eğitimleri ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve Ar-ge Birimleri kapsamında yapılan çalışmalar, 10 Ekim 2017 tarihinde Tekirdağ Öğretmenevinde yapılan çalışma toplantısında değerlendirildi. Toplantıya Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN, Tekirdağ İl Milli Eğitim Şube Müdürü Harun ÖZ, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-ge Birimi çalışanları, Tekirdağ Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Birimi çalışanları ile Tekirdağ İlinde görev yapan Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri katıldılar.

Toplantının başlangıcında Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kodlama çalışmalarını tanıtmak amacı ile hazırlanan sinevizyon gösterisi izlendi. Ardından konuşan Tekirdağ İl Milli Eğitim Şube Müdürü Harun ÖZ, kodlama ve stem eğitimleri ile EBA birimi çalışmalarında kısa sürede önemli bir ilerleme kaydedildiğini belirterek bu projelerde emeği geçen personele teşekkür etti. Çalışmaların geliştirilerek sürdürüleceğini ifade etti.

Sunum yapan Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Bilgisayar Koordinatörü ve Fatih Projesi Eğitmeni Hüseyin BALCI,  Fatih Projesinin İlimiz Tekirdağ’da başarıyla uygulanmakta olduğunu, yeni kurulan EBA Biriminde de eğitsel içeriklerin geliştirildiğini, bu birimin eğitime büyük katkılar sağlayacağını belirterek, Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlerinden yapılan içerik geliştirme çalışmalarına destek vermelerini istedi.

Ardından sunum yapan Tekirdağ EBA Birimi Bizim TV İnternet TV ve Görsel Medya Koordinatörü Mehmet Doruk BAYTUR ise Bizim TV’nin Türkiye’de ilk kurulan okul televizyonu olması ile özel bir nitelik taşıdığını amaçlarının Bizim TV’yi eğitimde yapılan başarılı çalışmaları yansıtan bir eğitim vitrini durumuna getirmek olduğunu, kurulan EBA stüdyoda üretilecek görsel içeriklerin EBA’ya yüklenerek EBA’nın zenginleşmesine katkıda bulunacaklarını dile getirdi.

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kodlama ve Stem Eğitimi Koordinatörü Neslihan FİDAN söz alarak İlimizdeki kodlama ve stem eğitimleri konusunda yapılan çalışmaları görsel sunum eşliğinde aktardı. Neslihan FİDAN, okullarda öğrenci kodlama eğitimlerinin yapıldığını, ayrıca kodlama ve stem eğitimlerinin okullarda yaygınlaştırılması amacı ile öğretmen eğitimlerinin sürdürüldüğünü söyledi. İlimiz çapında yürütülen çalışmaların “Tekirdağ Kodluyor” ismiyle proje haline getirildiğini, Trakya Kalkınma Ajansından da destek alınarak projenin geliştirilmekte olduğunu ifade etti.

Sonrasında Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-ge Biriminden Emre BİLGİLİ söz alarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde yürütülen yerel ve ulusal projeler konusunda ayrıntılı bilgi verdi.

Sunumların ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz değerlendirme konuşması yaparak; kısa sürede kodlama ve stem eğitimlerinde önemli bir gelişme sağlandığını, yapılan kodlama eğitimleri ve stem çalışmalarının İlimiz genelinde yaygınlaştırılarak verilecek eğitimlerle geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin geleceğe en donanımlı şekilde hazırlanacaklarını söyledi.  EBA ekibi ve EBA stüdyoda yapılan çalışmaların da eğitime önemli katkılar sunacağını,  hazırlanacak materyallerin ülkemiz eğitimine önemli katkılar yapacağını, öğretmenlerin özverili çalışmaları ile eğitimde kalitenin ve başarının artacağını ifade etti.

Toplantının son bölümünde ise katılımcılar yapılan çalışmalar ve sonuçları üzerine istişarede bulunarak yeni çalışma ve projeler üretilebilmesi için fikir alışverişinde bulundular.

11-10-201711-10-201711-10-201711-10-201711-10-201711-10-2017

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.