TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaşa Namık Kemal Lisesi’nin 63. Mezuniyet Töreni Yapıldı

Süleymanpaşa Namık Kemal Lisesi’nin 63. Mezuniyet Töreni Yapıldı

Namık Kemal Lisesi mezuniyet töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Okul Müdürü Alaettin MOLLAMEHMETOĞLU’nun ve İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN’ın konuşmaları ile devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN yaptığı konuşmada;

“Süleymanpaşa Namık Kemal Lisesinin 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Mezuniyet törenine hoş geldiniz diyor, sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bu törenin haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecanla çarpan siz velilerimizi, öğrencilerimizi ve yakınlarını tebrik ediyorum.

Dünü değerli, bugünü anlamlı, yarını yaşanılır kılma felsefesini benimsemiş bireyler yetiştirme misyonuyla ve çağdaş uygarlığın yapıcı ve seçkin ortağı yapabilecek nitelikte nesiller yetiştirme vizyonuyla eğitim veren ilimizin köklü lisesi olan Namık Kemal Lisesi, Tekirdağ’ da ilk lise olma özelliğini de taşımaktadır. 136 yıla varan köklü geçmişiyle ülkesini, milletini seven onu yüceltmeye çalışan 42.284 mezun vermiştir. Bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla eğitim faaliyetlerini sürdürmeye devam edecektir.

Bütün toplum ve ulusların umutları ve güvencelerini genç nesillerdir. Bu gerçeği ATATÜRK ‘’Bütün umudum gençliktedir’’ sözüyle ülkeyi gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki; gençlerimiz umutlarımızı ve güvenimizi boşa çıkarmayacak, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaklardır. Fikri Hür, vicdanı hür nesiller olarak ülkemize hizmet edeceklerdir.

Sevgili öğrencilerimiz, eğitiminizi köklü geçmişi ile eğitim camiamızın saygın okullarından birisi olan Namık Kemal Lisesi’ nde ve değerli öğretmenlerimizin emekleriyle başarıyla ve sağlıkla, ortaöğretim hayatınızı noktalıyorsunuz. Aynı başarıyı bundan sonraki hayatınızdaki da sürdürmenizi ediyorum. Sizlerden beklentilerimiz; milli ve manevi değerlere sahip, öğrenmeyi severek gerçekleştiren, sağlam bir kişilik yapısına sahip, bilime ilgi duyan, aktif, sorumluluk almaya hazır, kendi davranışlarını kontrol edebilen mutlu bir insan olmanızdır. Okula ilk başladığınız günden bugüne değin, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün mezuniyet sevinci yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizlerin gelecekte de başarıyla okulunuzu ve ailenizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır.

Değerli velilerimiz, Namık Kemal Lisemize emanet ettiğiniz değerli evlatlarınız, kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü, yaşamı seven, yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olarak eğitildi. Dün ve bugün olduğu gibi, bundan sonra da sizlerin evlatlarınız olarak yaşamlarına sağlıkla, mutlulukla başarıyla devam edeceklerdir. Değerli meslektaşlarım, bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız 337 öğrencimizi daha bugün buradan uğurluyorsunuz. Onlara gösterdiğiniz kılavuzluk ve ilgi için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum.

Namık Kemal Lisesi’nin çalışkan gençleri! Sizin başarınız ilimizin başarısı, ilimizin başarısı da Türkiye’nin başarısı olacaktır. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” dedi.

Okulda dereceye giren ilk üç öğrenciye plaketleri Büyükşehir Belediye Başkan Kadir ALBAYRAK, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan YURT ve İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN tarafından verildi.

Mezun olan 337 öğrenciye mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

16-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-2018

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.