TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaşa Ebru Nayim Fen Lisesi Öğrencisi’nin Tübitak Olimpiyat Başarısı

Süleymanpaşa Ebru Nayim Fen Lisesi Öğrencisi’nin Tübitak Olimpiyat Başarısı

Ulusal Bilim Olimpiyatları, TÜBİTAK’ın Türkiye’de düzenlediği üç aşamadan oluşan sınavlardır. Birinci aşamayı geçen öğrenciler Aralık ayında Ankara’da yapılan ikinci aşama sınavına girerler. Bu sınavda da başarılı olan öğrencilere madalya verilir. Aynı zamanda başarılı görülen öğrenciler, üçüncü aşamaya çağrılır ve bu aşamanın sonunda beş branşta Ulusal Takım seçilir. Bu öğrenciler, Uluslararası Bilim Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil etme hakkına sahip olurlar.

Ebru Naim Fen Lisesi Öğrencimiz Yuşa Can DİNÇ, Kimya Olimpiyatlarına hazırlanmış ve Türkiye genelinden lise öğrencilerinin katıldığı Türkiye Ulusal Bilim Olimpiyatlarının birinci aşama sınavında başarılı olup Eylül-2017’de Afyon’da yapılan yaz kampına ve ikinci aşamaya katılmaya hak kazanmıştır. Yuşa Can DİNÇ Aralık-2017’de Ankara’da 8 Soruluk klasik usulde yapılan ve 4 Saat süren sınavda 100 Puan üzerinden 61 Puan alarak 24 öğrenci arasından 7. olarak Gümüş Madalya ve 20 Ocak – 04 Şubat 2018 tarihleri arasında Antalya’da yapılan TÜBİTAK Uluslar Arası Bilim Olimpiyatlarına Kimya alanında hazırlık kampına katılmaya hak kazanmıştır. Antalya’da kamp sonrasında 7 Soru Sorulan 4 saat süreli klasik usulde yapılan sınavda 100 Puan üzerinden 63 Puan alarak, 16 Öğrenci arasından 7.olarak 25 Mart 2018 ile 08 Nisan 2018 tarihleri arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde yapılacak olan üçüncü aşama hazırlık kampına ve üçüncü aşama sınavına katılmaya hak kazanmıştır.

Yuşa Can DİNÇ, TÜBİTAK Uluslararası Bilim Olimpiyatları’nda Gümüş madalya kazanarak Üniversite giriş sınavında ek puan ve burs alma hakkı kazanmıştır.

Ebru Naim Fen Lisesi Müdürü Sinan UĞUR, Öğrencimiz Yuşa Can DİNÇ ve annesi Öznur DİNÇ, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ersan ULUSAN’ı makamlarında ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ersan ULUSAN öğrencimize madalyasını takdim ederek başarı dileklerinde bulundu.

28-02-201828-02-2018

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.