TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Projemiz Bakanlık seminerinde tanıtıldı.

Projemiz Bakanlık seminerinde tanıtıldı.

Bakanlığımızın Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen Uluslararası Proje Hazırlama Eğitimi Seminerinde, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğünün ortağı olduğu EREIVET Projesi proje örneği olarak tanıtıldı.

 

Bakanlığımızın Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce Antalya´da gerçekleştirilen Uluslararası Proje Hazırlama Eğitimi Seminerinde, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü´nün ortağı olduğu EREIVET Projesi proje örneği olarak tanıtıldı. EREIVET’in tanıtımı 80 ilden  gelen Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevli katılımcılar, Bakanlık temsilcileri ve Ulusal Ajans uzmanı Sn. Abdullah Şahin nezdinde gerçekleştirildi.

 

Avrupa Komisyonu Eğitim, Görsel-İşitsel ve Kültür İcra Ajansı’nın (EACEA) finanse ettiği EREIVET Projesi Avrupa’dan 15 kurumun ortaklık yaptığı bir Ldv Networks projesi. Ülkemizden Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yer aldığı projede Almanya’dan 2, Fransa’dan 3, Norveç, İspanya, Danimarka, Hollanda, İtalya, Avusturya, Polonya, İsveç ve Finlandiya’dan da birer kurum koordinatör olarak yer alıyor. Proje mesleki eğitimde uluslararası öğrenme hareketliliklerinin kalitesini ve sayısını arttırmayı hedefliyor. Projenin AB politikalarının, Europass ve ECVET gibi sistem ve araçların mesleki eğitimde uygulanabilirliğini arttırma ve öğrenme çıktılarının tanımlanması gibi hedefleri de var. Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki mesleki eğitim kurumları Erasmus Plus Programı veya diğer uluslararası ortaklıklar için Avrupa’dan kurumlarla işbirliği yapmak amacıyla bu ağdan faydalanabiliyor. 

 

 

Proje hakkında daha fazla bilgi için EREI-VET projesi web sitesi: http://www.ereivet.net


EREIVET Projesi EREIVET Projesi EREIVET Projesi

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 11 / 261 20 77 / 261 08 36 / 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.