TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel İhsan Kolejinin Açılışı Yapıldı

Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesinde yeni eğitim öğretim yılında eğitime başlayacak olan İhsan Koleji’nin açılış töreni gerçekleştirildi.  Törene Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Aslan YURT, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünal Mamur ile vatandaşlar katıldılar.
Özel İhsan Kolejinin Açılışı Yapıldı

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan:
“Bugün Tekirdağ’ın eğitim hayatı açısından güzel bir gün. Zira yeni bir okulun, Özel İhsan Koleji Anasınıfı ve İlkokulunun açılış töreninde birlikteyiz.

Tekirdağ özelinde ülkemizi yüksek insani gelişmişlik seviyesine çıkarmış, mutlu ve başarılı insanların yurdu yapmak için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Bunu da ancak eğitimdeki niteliğimizi arttırarak söyleyebiliriz.

Bakanlığımız son dönemde yaptığı çalışmalarla önemli mesafeler kat etti. Ve bizim tek hedefimiz var ki eğitimin kalitesini arttırmak. Bugün hükümetin bütçesindeki en yüksek payı eğitime ayırarak önceliğin eğitim olduğu, eğitime yatırımın en iyi yatırım olduğu gerçeğini yansıttığını söyleyebiliriz.

Son dönemde özel sektörün de teşvikler ile eğitimdeki payının arttığını izliyoruz. Özel öğretim aynı zamanda bizim yükümüzü alıyor, bu bakımdan bakanlığımız politikaları doğrultusunda özel öğretimi teşvik ediyoruz. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da özel okullara giden öğrencilere bakanlığımız tarafından destek verilmektedir. Bu eğitim öğretim yılında 75 bin öğreniciye özel okul desteği verilerek bu sayı toplamda 316 bin öğrencimize çıkarılmış oluyor.

Özel öğretimde bakanlığımıza bağlı 9000”e yakın okul bulunmaktadır. Özel okulların eğitim sistemimiz içindeki yerine baktığımızda bu oranın son yıllarda önemli artışlar kaydederek geçtiğimiz eğitim öğretim yılında %14,31’e ulaştığını görüyoruz. Yine genel öğretim içerisinde özel okullara devam eden öğrenci sayımız da 1.171.124 olup %7,8’e ulaştığını görüyoruz. Özel okullara devam eden öğrencilerin genel öğretim içerisindeki yerinin AB ülkelerindeki oranlarının %15’lerin üzerinde olduğu görülmektedir.

Tekirdağ ilimizde ise 404’ü resmi,  104’ü özel toplam 508 eğitim kurumumuz bulunmaktadır.

İlimizde genel öğretim içerisinde özel okulların oranı % 20,47

İlimizde genel öğretim içerisinde özel okul öğrenci oranı % 6,96

İlimizin eğitim öğretim hayatında var olan başarılarına yeni başarılar ekleyeceğimiz 2017-2018 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyorum.

İhsan Koleji’nin ilimiz ve ülkemiz için başarılı ve aynı zamanda mutlu bireyler yetiştirmesi temennisi ile hepinize saygılar sunuyorum.”

Törende konuşan Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan,” Tekirdağ hızla büyüyen en fazla nüfus artışı olan illerin başında geliyor. Buda beraberinde birtakım ihtiyaçlar doğuruyor. Bunların en önemlisi eğitim alanındaki ihtiyaçlarımızın artan nüfus ile birlikte daha da artmasıdır. Bu sorunların üstesinden gelmek için hep birlikte çalışmalıyız.” dedi.

Açılış kurdelesinin kesiminin ardından davetliler İhsan Kolejini gezdiler ve kolej hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

 

12-09-201712-09-201712-09-201712-09-201712-09-2017

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.