TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sporları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Okul Sporları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN başkanlığında; İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Fuat Asım ARVAS, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Suat AYDIN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Abdulkerim KASAP, Okul Sporları Koordinatörleri Beden Eğitim Öğretmenleri Sevil DERE ve Faruk ESEN’in katılımlarıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda  2017-2018 Eğitim Öğretim yılı okul sporları, geleneksel çocuk oyunları ve yetenek tarama ve spora yönlendirme projesi ile proje değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantı; Okul Sporları Koordinatörü Beden Eğitimi Öğretmeni Sevin DERE’nin; okul sporları, geleneksel çocuk oyunları ve yetenek tarama ve spora yönlendirme projesi ile ilgili sunumu ile başladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Abdülkerim KASAP konuşmasında; Sportif yetenek taramasında katılım tam olarak sağlanamadı. Sahadan aldığımız bilgilere göre bunun sebebi ulaşım sıkıntıları ve veli muvaffaktı sağlanamamasıdır. Önümüzdeki yıl bu ölçümlerin beden eğitimi öğretmenleri tarafından yapılması daha iyi olacaktır. Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN Konuşmasında; Tüm faaliyetlerde iki kurumun koordinesiyle hareket edilmeli ve bu koordinasyon iyi tesis edilmelidir. İki kurum karşılıklı olarak taleplerini sunmalı ve sorun giderici yöntemler belirlenmelidir. 2018-2019 Eğitim-öğretim yılında Geleneksel Çocuk Oyunların 11 (onbir) ilçede ilkokul seviyesinde düzenlenmesi, il finalinin de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasına denk getirilmesi uygun olacaktır. Oyunlarda hakem olarak görev yapan öğretmenler turnuva boyunca görevli izinli sayılacaktır. Geleneksel Çocuk Oyunları kapsamında oynatılan oyun alanlarının çizilmesi için bir ilkokul belirlenip çizim işlemleri eğitim-öğretim yılı başında yapılacaktır.

Sağlığa ve Başarıya Yüzüyoruz projesi 2018-2019 Eğitim-öğretim yılında tekrar düzenleyip bir protokol imzalayalım. Tüm okulların katılımıyla bir açılış yapalım. İlkokul 3. Sınıflar belirlenecek gruplar halinde haftada iki kez 4 haftalık periyotlarla yüzme dersi alsınlar.” Dedi.

Önümüzdeki eğitim öğretim yılında okul sporları sporcu sayısını artırmak için A ve B ligi kurulması,

Bölge ve Türkiye Finallerine katılacak ekiplere harcırahlarının zamanında ödenmesi,

2018-2019 eğitim öğretim yılında geleneksel çocuk oyunları müsabakalarının onbir ilçede yapılması ve İl Finalinin 23 Nisan Haftasında yapılması,

Yetenek tarama ve spora yönlendirme projesi kapsamında yapılan çalışmaların daha erken başlaması ve bütün ilçelerde katılan öğrenci sayılarının artırılarak sürdürülmesi,

Geleneksel Çocuk Oyunları kapsamında oynatılan oyun alanlarının Süleymanpaşa Hüseyin Pehlivan İlkokulu bahçesine çizilmesi fotoğraflanması ve bütün ilçeler örnek çizim için gönderilmesi,

Sağlığa ve Başarıya Yüzüyoruz projesinin 2018-2019 Eğitim-öğretim yılında Süleymanpaşa İlçesindeki bütün İlkokul 3. Sınıfların katılımıyla 4 haftalık periyotlarla düzenlenmesi,

 

Konularının görüşülmesinin ardından toplantı sona erdi.

 04-07-201804-07-201804-07-201804-07-2018

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.