TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servis Araç Sürücüleri Kursları Başladı

Okul Servis Araç Sürücüleri Kursları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nce öğrenci taşıma hizmetlerinin düzenli ve güvenli hale getirilmesi için Okul Servis Araç Sürücüleri Ve Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimi için hazırlanan kurs programları ilimiz genelinde başladı. Bu kapsamda kurs programlarının uygulanmasını denetlemek ve açılan kurs programlarındaki kursiyerleri ziyaret etmek Amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ersan ULUSAN Murat´lı ilçemizde; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Fuat Asım ARVAS Süleymanpaşa ilçemizdeki Halk Eğitim Merkezlerini ziyaret ederek açılan kurslardaki kursiyerler ile buluştu.

Bu kurslar ile, bireylerin iş sağlığı ve güvenliğinin önemini kavratmak, ulaşım hizmetlerini gerçekleştirirken gerekli kurallara uyulmasını sağlamak, sürüş esnasında iletişimi güçlendirmek, karayolunda sürüş tekniğine uygun güvenli ve ekonomik araç kullanmak gibi amaçlara ulaşılmağa çalışılmaktadır

Ayrıca sürücülerin, okul taşıtları ve okul taşıtı sürücülerinin sahip olması gereken özellikler ile ilgili bilgi sahibi olmaları, öğrencilere karşı olumlu tutum ve davranış geliştirmeleri, öğrencilerle sağlıklı ve etkili iletişim kurmaları ile okul taşıtlarıyla öğrenci taşımaya ilişkin genel kural ve ilkelerin tekrar pekiştirilmesi amaçlanmaktadır.

19-02-201819-02-201819-02-201819-02-2018

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.