TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi Çağ Nüfusu İnceleme Komisyonu Toplantısı

Okul Öncesi Çağ Nüfusu İnceleme Komisyonu Toplantısı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Öncesi Çağ Nüfusu İnceleme Komisyonu 2016/2017 Eğitim ve Öğretim yılı  2. toplantısını Süleymanpaşa İlçesi Yahya Kemal Beyatlı Anaokulu´nda  yaptı. Toplantıya İl Müdürümüz Sayın Ersan ULUSAN da katıldı.

İl Müdürümüz; Okul Öncesi eğitimin önemine işaret ederek, Okul öncesi eğitim süresince çocukların  ilköğretime hazırlanırken paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrendiklerini,  Okul öncesi eğitimin amacının çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneklerini ortaya çıkarmak olduğunu söyleyerek çağ nüfusundaki çocukların tamamına ulaşılarak Okul öncesi eğitime kazandırılması gerektiği belirtti. 

İl Komisyonumuz mevcut durumu inceleyip okul öncesi çağ nüfusundaki tüm çocuklara ulaşılması ve okul öncesi eğitime kazandırılması için neler yapılması gerektiğine dair görüşmelerini gerçekleştirdi.

Toplantıda alınan kararların İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bildirilmesi, İlçe komisyonlarının Mart ayı içerisinde toplanması, İl Komisyonunun Haziran ayının son haftası tekrar toplanması kararlarını aldı.

 

                                                Temel Eğitim Şube Müdürlüğü

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.