TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Sayın Hamza AYDOĞDU İlimizi Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Sayın Hamza AYDOĞDU İlimizi Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Sayın Hamza AYDOĞDU, İlimiz genelindeki yöneticileriyle bir araya geldi. Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan ULUSAN, müdürlüğümüz müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz ve ilçe şube müdürlerimiz ile ilimizdeki tüm resmi/özel okul ve kurumlarımızda görevli yöneticiler katıldılar. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan ULUSAN konuşmasında;

“Tüm eğitim yöneticilerimizle ile beraber sizlerle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Tekirdağ’da eğitim anlamında attığımız her adımda yanımızda olmanız, şehrimizle ilgili ihtiyaçlarımızla bizleri desteklemenizden dolayı şahsım ve yönetici arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.” dedi 

Meb Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, toplantıda yaptığı konuşmasında ;

 “…….Ne kadar mükemmel bir sistem kurarsanız kurun, o sistemi yöneten insandır. İnsan faktörünü atlarsak başarılı olmanın imkânı yoktur. Genelgeleri, kanunları ve yönetmelikleri konuşmak yerine hayatın akışı içinde kaçırdığımız bu insani boyutları konuşmamız gerektiğini düşünüyorum. İnsan ilgili olunca bilgili de oluyor, ilgili olunca işini de seviyor. Bizi biz yapan en önemli değerlerden birisi de samimiyettir. Bunu kaybetmemeliyiz, çünkü bizim kendimize yüklediğimiz misyonlar var. Birbirimizi sevmeliyiz, birbirimize kenetlenmeliyiz. Sevginin saygının aşamayacağı hiçbir güçlük yoktur.” diyerek sevginin, vefanın önemini vurguladı.

Yöneticilerin kibirli olmaması gerektiğini, yöneticilerin varlık sebebinin öğretmenler ve öğrenciler olduğunu ,çocukların iyi bir eğitim almaları için iyi bir eğitim ortamı hazırlamak birincil görevleri olduğunun önemini dile  getiren Aydoğdu, "Şefkat, sevgi her zaman prim yapar. İyilikler hiçbir zaman unutulmaz, empati yapmalıyız. Yaptığımız işin yani öğretmenliğin hakkını vermeliyiz. Birbirimize saygılı ve tutkun olmalıyız. Bir insan kötüyse uzun süre kendini gizleyemez, bir gün gerçek yüzü ortaya çıkar." dedi.  

 Milli Eğitim Bakanlığı MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Sayın Hamza AYDOĞDU’ya ziyaretleri sırasında MEB Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Feyzullah ÇİFTÇİ eşlik etti. 

05-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-2018

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.