TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Teknik Eğitimi Geliştirmede “Tekirdağ Modeli” Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Mesleki Teknik Eğitimi Geliştirmede “Tekirdağ Modeli” Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlimiz ilçe milli eğitim müdürleri ile Çorlu, Çerkezköy ilçelerindeki mesleki ve teknik  eğitim şube müdürleri ve bu ilçelerdeki mesleki ve teknik eğitim okul müdürlerinin katılımıyla  26.09.2017 tarihinde saat 14.00 da Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde toplantı yapıldı.

Mesleki Eğitim Şube Müdürü Ahmet ÇANLI toplantının başında 01.08.2017 tarihinde yapılan Mesleki Teknik Eğitimin Geliştirilme Komisyonu ilk toplantısı sonucunda alınan kararlar ve anket konusunda bilgiler verdi.

Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilme Komisyonu Koordinasyon Sorumlusu Çorlu Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ünal SARAÇ tarafından bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. İlçelerde komisyonlar kurularak işletmelere gidileceğini, ancak öğrencilerin Eylül ayı sonunda işletmelerde eğitime başlayacağından çalışmaların önümüzdeki hafta içinde başlatılacağını belirtti.

Bu açıklamalardan sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan ULUSAN; Mesleki Teknik  Eğitimi geliştirilme komisyonunun ilimizde sanayinin yoğunlukta olduğu Çorlu ve Çerkezköy ilçelerinde pilot uygulama yapılmak üzere oluşturulduğunu, ilk toplantıda yapılacak çalışmaların planlandığını, alınan kararlarla düzenlenen anketin bu iki ilçeye gereği ve diğer ilçelere de bilgi için gönderildiğini, Çorlu ve Çerkezköy’deki çalışmaların Kasım ayı sonuna kadar sonlandırılmasını ve okullarda alan dal açılmasında bu sonuçların kullanılacağını ve Ocak ayında yapılacak İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunda çalışmalar hakkında Kurula bilgi sunulacağını, daha sonra aynı çalışmalarında diğer ilçelerde başlatılacağını belirtti. Toplantıya katılanların görüşlerini alarak açıklamalarda bulundu.

27-09-201727-09-201727-09-201727-09-2017

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.