TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEHMET AKİF ERSOY´UN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 79. YILI VE İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜNÜN 94. YILI ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ.

MEHMET AKİF ERSOY´UN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 79. YILI VE İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜNÜN 94. YILI ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ.

              Mehmet Akif ERSOY´un Ebediyete İntikalinin 79. Yılı ve İstiklal Marşı´nın Kabulünün 94. Yılı Anma Programı etkinlikleri çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali Vekilimiz Sayın Aydın TETİKOĞLU, Garnizon Komutanı vekili, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK, Süleymanpaşa Kaymakamı Kamil KICIROĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Halis İŞLER, İl protokolü, basın mensupları, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı. Programın açılış konuşması İl Milli Eğitim Müdürü Halis İŞLER tarafından yapıldı. İŞLER konuşmasında." Kurtuluş Savaşı´nın ruhunu en iyi anlatan metin kuşkusuz İstiklal Marşı’dır. Kusursuz bir şiir olmasının ötesinde kendi özgüvenimizi, yurt sevgimizi, ay-yıldıza nasıl baktığımızı, millet olarak karakterimizi gösteren bir metindir. İstiklal Marşı, Mehmet Akif’in yazdığı İstiklal Marşımızın yazılış destanı bir daha yaşamayı temenni etmediğimiz şartlardır. Bütün tarih kitapları yok olsa, İstiklal Savaşı´na dair tüm hafızamız silinse, İstiklal Marşı´nı okuyarak nasıl bir kurtuluş mücadelesi verdiğimizi anlayabiliriz. Millet olarak ruhumuza işlemiş olan “hür yaşama” bilinci, yurt sevgisini gelecek nesillere taşıyan en önemli anıt eserlerden biridir İstiklal Marşı."dedi. Anma programı çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen İstiklâl Marşı´nı Güzel Okuma Yarışması İl Finalinde dereceye giren 1. Süleymanpaşa Tekirdağ Anadolu Lisesi öğrencisi Sahra BAŞYAZGAN, 2. Ergene Velimeşe Atatürk İlkokulu öğrencisi Beren DİRMENCİ, 3. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi öğrencisi Yasin BOZKURT´a ödülleri Vali Vekilimiz Sayın Aydın TETİKOĞLU, Garnizon Komutanı vekili, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK tarafından verildi. Program Süleymanpaşa Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin büyük ilgiyle izlenen sunumunun ardından sona erdi. 

 

........

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 11 / 261 20 77 / 261 08 36 / 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.