TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN YARIYIL TATİLİ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN YARIYIL TATİLİ MESAJI

       2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk dönemini 437 okulumuzda 163.550 öğrenci ve 8764 öğretmenimizle tamamlamış bulunmaktayız. Okul hayatına yeni başlayıp ilk defa karne alacak öğrencilere ve velilerine de yaşadıkları bu güzel heyecanın tüm eğitim hayatlarına olumlu yansımasını dilerim. Yeni okula başlayıp ilk defa karne alacak öğrencilerimizin yüreklerinin daha heyecanla çarptığını biliyorum.

           

            Sevgili Öğrenciler; birinci dönem sonundaki başarınızı değerlendirerek ikinci dönemde başarınızı arttırmanızı ve yoğun çalışma dönemi sonunda hak ettiğiniz yarıyıl tatilinizde sağlıklar ve mutluluklar diliyorum.

 

                 Değerli Velilerimiz; dünyada çocuklarımızın sağlığından daha değerli bir varlık yoktur. Çocuklarımızı özgün birey olarak değerlendirip her çocuğun farklı özellikleri olduğunu unutmayalım. Başarılarında kendi paylarımızın da bulunduğunu düşünerek değerlendirelim. Karnelerin bir anlamda çocukları motive etmek için düzenlenen belgeler olduğunu, tartışılmaz belgeler olmadığını, o nedenle çocuklarımızı üzmememiz gerektiğini herkes biliyor. Bu süreçte sizlere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Çocuklarımızı geçmişte kalmış alışkanlıklara, sizin bizim alıştığımız dünyaya göre değil, onların yaşayacağı çağa göre yetiştirmemiz gerekiyor.

 

          Değerli Mesai Arkadaşlarım; geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yeni uygulanan eğitim sistemimizdeki değişikliklerin başarı ile uygulanmasında emeği geçen eğitim yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimizin payı bulunduğundan öğrencilerimizin aldığı karneler hepimizin karnesidir. Değişimi fırsat bilip gelişimin yönünü ve niteliğini belirleyerek çocuklarımıza yol gösterdiniz. Yılmadan, büyük bir tutkuyla öğrencilerimizin hergün daha da ilerlemeleri için çaba sarf ettiniz. Hep birlikte, her zaman daha iyi bir eğitim sunmanın sevdasıyla yarınlara daha emin adımlarla yürüyeceğimize ve başarılı çalışmalarla öğrencilerimizin hayatlarına değer katacağımıza inancım tamdır. Sizlere güveniyor ve 9 Şubat 2015 Pazartesi günü başlayacak olan ikinci dönemde de başarılarımızın artarak devam edeceğine inanıyorum.

 

            Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

 

                                                                                                                      Halis İŞLER

 

                                                                                                              Milli Eğitim Müdürü

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.