TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halis İŞLER´in 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halis İŞLER´in 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl sonu Mesajı

          Tüm eğitim yöneticileri, öğrenci, öğretmen ve velilerimizle birlikte karne heyecanı ve sevincini paylaştığımız bugünde, başarılı bir eğitim öğretim yılını daha geride bırakmış bulunmaktayız. İl genelinde 467 Okulda 163.550 öğrencimiz karnelerini almıştır.

            Karneler bazı öğrencilerimiz için mutluluk ve gurur verici olmasına rağmen, bazı öğrencilerimizde hüzün ve kaygı yaratabilir. Veliler ve eğitimciler olarak şunu bilmeliyiz ki; karneler çocuğumuzun kapasite ve performansının yanında bizlerin de değerlendirmesini  içermekte, bize mesajlar vermektedir.

            Değerli velilerimiz; çocuklarının sadece eksik veya yetersiz oldukları derslere aşırı tepki verip çocukları olumsuz etkilemek yerine, olumlu yönlerini takdir edip tatili bu olumsuzlukları olumluya çevirmek, eksiklikleri tamamlamak için bir fırsat olarak düşünmelidirler. Yaz tatilinde çocuklarını sosyal ve kültürel alanlarda yetiştirme kurslarına kaydettirebilir, gelecek yıl için motivasyon ve özgüven arttırıcı kaliteli ve verimli olabilecek faaliyetlerde zamanlarını değerlendirebilirler.

            Değerli Öğretmenlerimiz; emekleriniz ve özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor ve iyi tatiller diliyorum.

        Sevgili Öğrencilerimiz; eğitim öğretim yılındaki çalışmalarınız ve başarılarınızdan dolayı hepinizi kutluyor dolu dolu bir yaz tatili diliyorum. Dinlenerek, eğlenerek ve ailenizle beraber geçireceğiniz güzel zamanların yanında, yapacağınız programlarınızın içinde mutlaka kitap okumak olsun. Bu tatil süresi, eksik yönleri olanlar için iyi bir fırsat. Kendinizi geliştirmek için yazılacağınız kurslar ve okuyacağınız kitaplar size kaliteli vakit sunmanın yanında, kişiliğinizin gelişmesine katkı sağlayacak olup, ilerideki kariyer planlamanız için oluşacak altyapıyı hazırlayacak, kalıcı başarılar yakalamanız için yol gösterici ve yeni ufukların kapısı olacaktır.

            Tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizi kutluyor, iyi tatiller diliyorum.

                                                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                                                          Halis İŞLER

                                                                                                                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.