TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan ULUSAN’ın Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan ULUSAN’ın Öğretmenler Günü Mesajı

            24 Kasım 2017,  Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün,  Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 89. ve bu anlamlı günün Öğretmenler Günü olarak kutlanmasının da 35. yılıdır. Tüm Öğretmenlerimizin, Öğretmenler Gününü içtenlikle kutluyorum.

            Öğretmenlik,  saygının - sabrın, sevginin-şefkatin, bilginin-ilmin, ilginin-becerinin, aklın ve zekânın birlikte yoğurulduğu, yetiştirdiğimiz nesillerin geleceğinin şekillendirildiği; gençlerin davranışlarının olgunlaşmasında ve onların geleceğe hazırlanmalarında en kıymetli meslektir.

            Öğretmenlik mesleği, geleceği şekillendirecek, ülkemizi geleceğe taşıyacak nesillerin yetiştirilmesinde çok kıymetli bir rol üstlenmesi ile çok müstesna bir yere sahiptir. 

Öğretmenlik, gelecek neslin davranışlarını şekillendirip toplumun hareket tarzını belirler.  Milli Eğitimin en genel amacı olan “Türk milletinin tüm fertlerini iyi insan, iyi vatandaş, iyi meslek adamı yetiştirme” ve ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmasında en önemli görev öğretmenlere verilmiştir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözü ile bu hedefe ulaşmada öğretmenlere düşen görevi belirtmiştir.  

Öğretmen, öğrencisinin sevinci ile sevinen, onun hüznü ile üzülen, onun acısı ile acı çeken, öğrencisinin duygularını açtığı, sırlarını paylaştığı bir güven abidesidir. Çocuğun ailede aldığı temel bilgilerin okulda süzgeçten geçirilip pekiştirildikten sonra belirli bir forma girmesini sağlayan bir dayanaktır. Dünyadaki gelişme ve yeniliklerin ülkemize entegrasyonu ve eğitim-öğretim faaliyetlerinde kullanılması gibi çok önemli bir misyonu yüklenmiştir. Bu sebepledir ki aileler çocuklarını, ciğerparelerini onlara teslim eder. Bu milletimizin öğretmenlere ve öğretmenlik mesleğine duyduğu güvenin en önemli işaretidir. 

Bu ulvi görevin ifasında her türlü zorluğa göğüs geren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum. Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize, “aramıza hoş geldiniz” diyor,  mesleki ve özel hayatlarında başarı ve mutluluklar diliyorum.  

Başta, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi saygı ve hürmetle, rahmetle anıyorum. Görevi başında iken şehit düşen öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.  Yıllarını eğitim-öğretime adayarak bu ülkeye sayısız değerler kazandıran emekli öğretmenlerimize yaşamlarının geri kalanında sağlık ve huzur diliyorum. Görevi başında olan öğretmenlerime aileleri ve sevdikleri ile birlikte sağlık, huzur, mutluluk ve başarılar diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

                                                  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Ersan ULUSAN

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          İl Milli Eğitim Müdürü


100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.