TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan ULUSAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan ULUSAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin ilanının 94. gurur yılı aziz milletimize,  eğitim camiamıza ve öğrencilerimize kutlu olsun.

Her yıl artan bir coşku ile kutladığımız Cumhuriyetimizin değer ve kazanımları,  dünyadaki çalkantılar, bölgemizde ve özellikle komşu ülkelerde  yaşanan kaos ve savaş ortamları nedeniyle daha  anlamlı olmakta ve önem kazanmaktadır.

Baş döndürücü hızla gelişen teknolojik gelişmeler  ve icatlar,  ülkelerin  kalkınmasına ve gücüne temel teşkil etmektedir.

Bugün için bir ülkenin gücü,  yeraltı ve yer üstü kaynaklarının  zenginliğinin yanında, teknolojik gelişmelerle birlikte  bilgiye sahip  olmak,  bilgiyi kullanmak,  araştırmak, geliştirmek,  yeniliklere uyum sağlamak,  bilgi ve yenilikleri iş ve eğitim hayatına entegre etmek ile ölçülmektedir. 

Değerli  eğitimciler,

Genç nüfusumuzun eğitim seviyesinin yükselmesine  katkıda bulunmak için eğitim hayatımızda   sürekli artan bir ivme ile çalışma zorunluluğumuz bulunmaktadır. Eğitim–öğretim faaliyetlerinizde, öğrencilerimize yenilik ve gelişmelerin insan hayatına sağladığı önemi, ülkemiz ve insanlarımız için sağladığı pozitif katma değerleri vermeniz, onların ülke kalkınmasında üstleneceği roller için bir temel teşkil edecektir.

Sevgili öğrenciler;

Cumhuriyetin  size sağladığı imkan ve fırsatları en güzel bir şekilde değerlendirerek gerek kendi yaşantınızda gerek ülkemizin kalkınması ve yükselmesinde rol alacağınız günler yakındır. Bu kutsal görevinizde sağlayacağınız başarı kendi mutluluğunuzun yanında ailenizin ve milletimizin refah ve mutluluğuna da katkı sağlayacaktır.

Bu vesileyle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutlar, bu bayramı bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, kahraman şehit ve gazilerimize  Allah’tan rahmet dilerim.

Saygılarımla. 


Ersan ULUSAN

İl Milli Eğitim Müdürü

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.