TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan Ulusan’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramının 98. Yıldönümü Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan Ulusan’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramının 98. Yıldönümü Kutlama Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98. yıldönümüne ulaşmış olmanın mutluluğuyla bir kez daha “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz. Bundan 98 yıl önce kahraman ecdadımız, her türlü zorluğa rağmen ülkemizin ebedi vatanımız olduğunu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Ankara’da kurulmasıyla,  tüm dünyaya ilan etmiştir. 23 Nisan, ülkemiz ve milletimiz için çok önemli bir ana tanıklık etmiş, asil bir milletin verdiği İstiklal Mücadelesinin ardından birlik ve beraberliğin abideleştiği gün olmuştur. Bugün, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza, gençlerimize ve aziz milletimize kutlu olsun.

Buhranlı günlerde bağımsızlık sevdasıyla kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, birlik ve beraberliğimizin sembolü olarak ülkemizin ve milletimizin ufkunu aydınlatmış; milletimizin geleceğe emin adımlarla yürümesine ve bugünlere ulaşmamıza vesile olmuştur. 

Sevgili Çocuklar,

Dünya üzerinde çocuklarına bayram armağan eden başka bir ülke yoktur. Bu sebeple değerlerimizi sahiplenmek,  korumak, yüceltmek ve sizden sonra gelecek nesillere bırakmak, size verilen bir görevdir. Bu emanete sahip çıkıp ecdadımıza layık olacağınıza dair en ufak bir şüphem yoktur.

Bu Bayramı sadece size değil, tüm dünya çocuklarına armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman ecdadımızı, bu uğurda canını feda eden aziz şehitlerimizi, hayatını kaybeden gazilerimizi,  rahmetle anıyorum.

Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutlar, derslerinizde başarılar diler, hepinize sevgiler sunarım.   

                                                                                                        Ersan ULUSAN                           
                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.