TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan ULUSAN´ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan ULUSAN´ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Güzel bir yaz tatilini geride bırakarak 2017-2018 eğitim-öğretim yılına yepyeni umutlarla başlıyoruz. Yeni öğretim yılının sağlık, mutluluk ve başarılarla geçmesi en büyük temennimizdir.

Eğitim, bir Milletin var olmasında ve yükselmesinde en önemli unsurdur. Geleceğin dünyasını şekillendirecek öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesi; analiz ve sentez yeteneğine sahip, aklındaki bilgiyi kalbindeki milli, manevi, insani değerlerle birleştirerek vicdan sahibi olan, ülkemizin ve dünyamızın geleceğine yön verecek çocuklarımızı en donanımlı şekilde yetiştirmek için azimli bir çaba içindeyiz.

Yeni eğitim-öğretim yılında, İlimiz Tekirdağ’da; 11.229 Okul öncesi, 54139 ilkokul, 58055 ortaokul, 46503 Lise, 333 Mesleki Eğitim Merkezi 534 Özel Eğitim Okulu öğrencisi olmak üzere toplam 170.793 öğrenci okullarında eğitimlerine devam edecekler.

Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimiz;

Sizler bizim için çok önemli ve değerlisiniz. Başarılı çalışmalarınızla güzel ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağınıza tüm kalbimle inanıyorum. Sizleri çok seviyor ve bütün imkânlarımızla her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyorum.

İlim ve irfan ordusunun azimli neferleri, kıymetli öğretmenlerimiz;

           Özverili çalışmalarınızla öğrencilerimizin akademik başarının yanında insani değerleri bünyesinde barındıran, vicdan sahibi bireyler olarak yetişmesinde en büyük pay sizlerindir. Bu kıymetli çabanızda her daim yanınızda olduğumuzu ifade ediyorum.

Öğrencilerimizi bizlerle buluşturan değerli veliler;

             Vatanımıza, milletimize ve insanlığa yararlı olması için okullara yolladığınız biricik evlatlarınız, bizim en kıymetli emanetimizdir. Onları en iyi şekilde yetiştirmek için aralıksız çalışıp onların güvenliği, sağlık ve mutluluğu için çaba gösterdiğimizi bilmenizi istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.

 

Ersan ULUSAN    
İl Milli Eğitim Müdürü

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.