TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halis İŞLER´ in Veda Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halis İŞLER´ in Veda Mesajı

5 yılı aşkın bir süredir İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptığım İlimizden Bakanlığımızın Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanlığına görevlendirilmem dolayısıyla ayrılmaktayım.

 

Gerek aldığım devlet terbiyesi ve gerekse ailemiz ve muhitimizden devşirdiğimiz değerlerimiz icabı bu güne kadar şahsıma tevdi edilen her vazifeyi aşkla yapmaya, mesai mefhumu düşünmeksizin bütün birikim ve istidadımla yürüttüğüm vazifenin hakkını vermeye çalıştım.

 

Üşenmeden, gücenmeden işleri bir adım öteye taşımanın gayreti içinde oldum. Bunu yaparken de başta ailemin olmak üzere, devlet büyüklerimizin, amirlerimin ve nihayet mesai arkadaşlarımın katkısı ve teşvikini asla unutamam. Bundan dolayı kendilerine müteşekkirim.

 

Devlet görevinde takdir edilen vazifelere rıza esastır. Elbette bu takdir de ilahi takdirin üstünde değildir. Yani bu aynı zamanda bir ilahi takdirdir. Bunun gereği olarak bir yerden başka bir yere, bir görevden başka bir göreve gitmekteyim. Bu bir nöbet değişimidir. Büyüklerimizin takdiri böyle ve bize düşen bu takdire rıza göstermektir. Bu nedenle buradan ayrılırken, beşeriyetin gereği veya görevin icabı olanlar hariç; kimseyi nefsim için kırmamış olduğumu umarım. Bu anlamda inşallah üzerime bir hak doğmaz. Kimsenin üzerinde de bir hakkımın kalmadığını kabul ederim.

 

Meslek hayatımın 5 yılını yaşadığım Tekirdağ’ dan ayrılırken, güzel duygular, iyi hatıralarla ayrılıyorum. Yöneticisinden, öğrencisine kadar eğitimin tüm paydaşlarıyla verimli bir zaman geçirdiğimizi düşünüyorum. Öğrenci velisinden çarşıdaki esnafa kadar herkes ve her kesimle sevgi ve saygı içindeki ilişki ve iletişimi de içtenlikle hatırlayacağım. Elbette sevdiğiniz ve sevildiğinizi umduğunuz yerlerden ayrılıklarda burukluk hissedersiniz. Ancak yeni bir göreve ve görev yerine gidişte de farklı bir heyecanı yaşamak da doğaldır.

 

Bu duygularla Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden ayrılırken geri de kalan herkese içtenlikle veda ediyor, bundan sonra da eğitim-öğretim hizmetlerinin yeni İl Milli Eğitim Müdürünün liderliğinde daha öteye taşınacağı inancımı samimiyetle paylaşmak istiyorum.

 

Baştan beri ilgi ve desteklerini esirgemeyen Sayın Bakanıma, Sayın Müsteşarıma, Sayın Genel Müdürüme ve tüm mesai arkadaşlarıma minnettarım. Haklarını helal etmelerini diliyorum.

 

 

Allah’a ısmarladık.

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.