TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Halis İŞLER´ in “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Halis İŞLER´ in “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

             Sizin de bizzat yaşadığınız gibi, eğitim bir sevgi ve şefkat mesleğidir. Öğretmen; öğrencilerine sevgiyle yaklaşan, öğrencilerini iyiden yana değiştirmesi gereken, onların yüreklerine dokunmasını bilip  başaran ve bu sayede sadece sözleri ile değil tutum, davranış ve  karakteri ile iyiye ve güzele kanalize eden, öğrencilerimizin yaşamına yön veren ve yaşama hazırlayan, eğitim ve öğretimle beraber şanlı milletimizin köklü tarihiyle yoğrulan örf, adet ve geleneklerini de kendinde yaşayan ve  öğrencilerimize bir kilim dokur gibi sabırla işlemesini bilendir.            

 

Sizler öğrencilerimizin gözünde öğrencilerimizin anne babaları kadar değerlisiz. Demokrasimizin özümsenmesi, milli ve manevi değerlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasında en önemli yol göstericimiz sizlersiniz. Bugün toplumda meydana gelen her olumlu veya olumsuz harekette biz öğretmenlerin bu kilimi ne kadar doğru dokuduğunu sorgulamamız ve vicdani sorumluluğumuzun olduğunu unutmamamız gerekir.

 

Tüm mesai arkadaşlarımın öğretmenler gününü yürekten kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere aramızdan ayrılan öğretmelerimize Allah‘tan rahmet, emekli olanlarımıza sağlık ve uzun ömür, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize başarılar diliyor; hepinize  selam, sevgi ve saygılar sunuyorum. 

                                                 

                                                                                                                          Halis İŞLER

                                                                                                                   Milli Eğitim Müdürü

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.