TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Halis İŞLER´ in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 Fedakar meslektaşlarım,               Sizin de bizzat yaşadığınız gibi, eğitim bir sevgi ve şefkat mesleğidir. Öğrencilerine sevgiyle yaklaşmayan öğretmen, soğuk demiri döven demirci gibidir. Soğuk demir ne kadar dövülürse dövülsün onu şekle sokamazsınız. Eğitimin insanı bozmaması yetmez. İyiden yana değiştirmesi gerekir. Bunun sağlanması ise öğretici konumunda olan insanların sadece sözleri ile değil tutum ve davranışları ile karakterleri ile, duruşlarıyla öğretici iyiye ve güzele kanalize edici olmaları gerekir.
İl Milli Eğitim Müdürü Halis İŞLER´ in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmen; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşama hazırlayan kimsedir.

Öğretmenlik; karşılaşılan zorluklara sabretmektir.

Sabır, her eğitimcinin vazgeçemeyeceği çok önemli bir parametresidir. Sabır, güzelliğin, olgunluğun, mükemmelliğin simgesidir.

Eğitim bir sanat icra hareketidir. Bu sanatı icra edecek sanatkârın mahareti oranında başarısı artacak veya azalacaktır. Sanatkar defolu ürün üretemez.

Bu gün toplumda meydana gelen her olumlu veya olumsuz harekette biz öğretmenlerin rolü olduğunu unutmayalım. Sokaklardaki çocuklardan, önce öğretmenler olarak, sonra anne ve baba olarak, sonra yöneticiler olarak bizlerin de payı olduğu kanaatini taşımaktayım.

 

Sevgili öğrencilerimiz,

 

Bugün bilgiye ulaşım kolaylaşmış, elektronik ortamda her istediğiniz bilgiye ulaşabiliyorsunuz.  Bu bilgilerin sağlam ve doğru olanı öğretmenleriniz tarafından size öğretilecektir, öğrendiğiniz bu bilgilerin sizin tarafınızdan nasıl kullanılacağı, bu bilgilerin birer davranış haline dönüşmesi yine öğretmenleriniz tarafından öğretilecektir. Bu sebeple öğretmenin rolü hiçbir zaman önemini kaybetmez.

Bizler sizleri eğitirken yanlışlar da yapabiliriz. Bu yanlışlarımızı bizimle paylaşırsanız göreceksiniz ki problemler daha kolay çözüme kavuşacak, birbirimizi daha kolay anlayacağız.

Sizlerin varlığı bize güç vermekte çalışma azmimizi artırmaktadır.

Bir kez daha tüm mesai arkadaşlarımın öğretmenler gününü yürekten kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere aramızdan ayrılan öğretmelerimize Allah‘tan rahmet,emekli olanlarımıza sağlık ve uzun ömür, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize başarılar diliyor; hepinize  selam, sevgi ve saygılar sunuyorum.                                                  

                                                                                                                              Halis İŞLER

                                                                                                                          Milli Eğitim Müdürü

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.