TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN Süleymanpaşa Ebru Nayim Fen Lisesi’nin Mezuniyet Törenine Katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN Süleymanpaşa  Ebru Nayim Fen Lisesi’nin Mezuniyet Törenine Katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN törende yaptığı konuşmada;

“Ülkemizin gelişimine katkıda bulunabilmek için çağın gerektirdiği bilim, beceri ve yetenekleri birleştirerek akademik değerlere sahip, girişimci ruhu destekleyen, sonuç kadar sürece önem veren, etkili, nitelikli, çağdaş bireyleri okullarımızda yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Her şeyden önce mutlu olabilen, öğrenmeyi severek gerçekleştiren, sağlam bir kişilik yapısına sahip, bilime ilgi duyan, aktif, sorumluluk almaya hazır, kendi davranışlarını kontrol edebilen öğrenciler yetiştirmek için okul yönetimimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz sürekli çabaladı.

Değerli Veliler,

Biliyorum ki öğrencilerimizin hedefleri yüksek, tercihleri bilinçli ve adımları kararlıdır. Eğitimleriyle, ülkemizin gelişmesine ve ülkemizin çağdaş medeniyetler düzeyinin üzerine çıkmasında büyük katkıları olacaktır. Bunun için öğrencilerimize ve sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Okulumuzdaki 4 yıllık süre içerisinde öğretmenleriniz bir yandan öğrencilerimizi yararlı bilgilerle donatmaya, diğer yandan da milli ve manevi duygularla eğitmeye çalıştı. Bu sayede mutlu ve iyi insan, iyi vatandaş olma idealine okulumuzdan aldıkları eğitimle ulaşacaklarına sizlerin inandığı gibi bizler de inanıyoruz.             

Sevgili Gençler,

Sizler Fen Lisesi eğitiminizi üniversite eğitiminizle perçinleyerek; bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, sorgulamadan koşulsuz itaat eden değil, araştıran, aklını mantığını kullanan, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, metotlu çalışan, sürekli olarak gelişen, yabancı dil bilen, değerlerini yaşayan ve yaşatan, kendine güvenen, yeni projeler hazırlayan, dünya ile yarışan, milli ve manevi duygulara sahip bireyler olabilmek için aldınız. Aldığınız bu bilgiler ve sahip olduğunuz niteliklerle ülkemizin geleceğine büyük katkınızın olacağına inancım tamdır. Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir.” sözünü şiar edinecek olan sizler, ülkemizin geleceğine ışık saçıp değer katacaksınız. Böylelikle sizleri yetiştiren ailelerinizi, öğretmenlerinizi de onurlandıracaksınız.

Sizin başarınız Türkiye’nin başarısı olacaktır. Yorulmadan, usanmadan gerçek gayenize, yüksek ideallerinize doğru yürüyünüz. Diplomalarınız umutlarınıza yol olsun, yolunuz ve bahtınız açık olsun.” Dedi.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında 111 öğrenci mezun oldu.

17. dönem mezunlarından dereceye girenlere plaket ve hediyelerinin takdim edildiği törende ayrıca okula destek sağlayan öğrenci velilerine de plaketler verildi.

11-05-201811-05-201811-05-201811-05-201811-05-201811-05-201811-05-2018

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.