TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HALİS İŞLER’İN YARI YIL TATİLİ MESAJI

 19.09.2016 tarihinde başladığımız eğitim öğretim yılının ilk yarısı ilimizde resmî ve özel toplam 488 okulda, açık öğretim öğrencileri de dahil olmak üzere 183.000 öğrenci, 10.092 öğretmen ve 629 yönetici ile 20.01.2017 tarihinde sona eriyor. 
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HALİS İŞLER’İN YARI YIL TATİLİ MESAJI

Sevgili Öğrenciler,

Bugünün sizler için heyecanlı bir gün olduğunu biliyoruz. Başarınızdan dolayı hepinizi tebrik ederim. Tatilde ödev yapmayıp sanatsal, kültürel, sportif etkinliklere katılmanızı, dinlenmenizi, istediğiniz kitapları okumanızı, film izlemenizi, müzeleri gezmenizi, kar yağarsa arkadaşlarınızla ve ailenizle kar topu oynamanızı, ailenizle bolca zaman geçirip mümkünse aile büyüklerinizi ziyaret etmenizi canı gönülden isterim. Karneler sizi motive etmek için düzenlenmiş belgelerdir. Karnelerinizde beklemediğiniz notlar varsa bu her şeyin sonu demek değildir. Karne sadece sizin başarınızın değil aynı zamanda öğretmenlerimizin, okul yöneticilerimizin ve bizim başarımızın da göstergesidir. 

Değerli Veliler,

Öğrencilerimizin eğitiminde bizlere destek verdiğinizi görmek, sizleri yanımızda görmek bizi çok mutlu ediyor. Sizlerden beklentimiz, notlarından dolayı öğrencilerimizi kırıp üzmemeniz, tam tersine onları teselli ederek ikinci yarıyıla hazırlamanızı istiyoruz. Onların başarılarında ve başarısızlıklarında bizlerin de payımızın olduğunu unutmayalım.

Saygıdeğer Öğretmenler,

Kendi evlatlarımız gibi gördüğümüz öğrencilerimizi yetiştirmek, onları geleceğe hazırlamak, vatanına, milletine hayırlı bir evlat olmasını sağlamak için gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızın olduğunu görmekten müteşekkiriz. “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözünün ne kadar doğru olduğunu Ömer HALİSDEMİR ve Fethi SEKİN’i de yetiştiren öğretmenlerimizden anlıyoruz. Sizlere ve bütün kahramanlarımızı yetiştiren öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz. Başarılı öğrencilerimizin başarısıyla övündüğümüz gibi az başarılı olmuş öğrencilerimizi istenen seviyeye ulaştırmak da öğretmen olarak bizlerin en büyük görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyor ve 06.02.2017 Pazartesi günü başlayacak olan 2. döneme sağ salim olarak okullarımıza gelmenizi istiyoruz. 

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.