TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERSAN ULUSAN’IN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

10 – 16 Mayıs haftası, Birleşmiş Milletlere üye tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve bu sorunlara etkin ve kalıcı çözümler üretmek için farkındalık oluşturabilmek için  Engelliler Haftası olarak değerlendirilmektedir.     Engellilik, yalnızca engellilerin ya da ailelerinin karşı karşıya bulunduğu bir sorun değil, tüm boyutlarıyla toplumun bütün kesimlerini yakından ilgilendiren ve herkesin ortak çabasını gerektiren bir konudur. 
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERSAN ULUSAN’IN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamdan kopmadan hayatlarını sürdürmeleri için meslek edinip üretken hale gelmesi, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması hepimizin ortak görevidir. Onlara göstereceğimiz ilgi ve sorunlarına bulacağımız çözümler, insana ve topluma duyulan saygının en önemli gereğidir. 

         Engellilerimizin hayata engelsiz bir şekilde katılımlarının sağlanması ve yaşam standartlarının yükseltilmesi için toplum olarak, birey olarak, kurum ve kuruluşlar olarak hepimize görev ve sorumluluklar düşmektedir. 

Toplum içerisinde önemli bir nüfusu oluşturan engelli vatandaşlarımızın temel insanî haklardan yeterince yararlanmaları devletimizin en önemli hedeflerindendir. Devletimiz bu bağlamda sosyal devlet olmanın da bir gereği olarak gerekli yasal ve idari düzenlemeleri süratle hayata geçirmekte, ihtiyaç duydukları hizmetleri engelli vatandaşlarımıza sunmaktadır. 

            Unutmayalım ki en büyük engel kalplerdeki ve zihinlerdeki engeldir ve yine unutmayalım ki herkes bir engelli adayıdır. 

        Bu duygu ve düşüncelerle, toplumumuzun en hassas meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftasını kutluyorum.  Aileleri ile birlikte huzurlu ve mutlu bir hayat geçirmelerini diliyorum. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

 

                                                                                                                  Ersan ULUSAN

 

                                                                                                            İl Millî Eğitim Müdürü

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.