TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan ULUSAN’ın Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan ULUSAN’ın Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

İlimiz genelinde 488 okul ve kurumumuzda 172.212 öğrenci ve 10.518 öğretmenimizle başarılı bir eğitim öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz.  Yoğun ve yorucu geçen bir eğitim yılının ardından yaşadığınız karne heyecanına yürekten katılıyor, ben de sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyorum.

 

Eğitimi sadece okulda sürdürülen bir faaliyet olarak görmüyoruz. Esas olan öğrencinin hayata iyi hazırlanması, hayata bakışının iyi şekillenmesidir. Eğitimin asıl amacı araştıran, soran, soruşturan, zaman zaman eleştiren ve eleştiriler karşısında daha iyiyi daha güzeli bulmayı beceren, nitelikli, kabiliyetli; vatanına, milletine, ailesine bağlı, milli ve manevi değerlerine saygılı, tarihini bilen ve tarihinden aldığı dersle geleceğine de yön verebilen insan yetiştirmektir.

 

Sevgili öğrenciler,

Bugün, emeğinizin karşılığı olan karnelerinizi alacak, bazılarınız mezun olacak çoğunuz da bir üst sınıfa geçeceksiniz. Çalışmak ve hayata ümitle bakmak, insanın en büyük sermayelerindendir. Bu sermayeye sahip olduğunuzu ve başarı yolunda bunu en iyi şekilde kullanacağınızı, istediğiniz zaman büyük işler başarabileceğinizi biliyorum. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde üzücü notlar olabilir. Sizlerin konuyla ilgili gerekli dersi çıkararak, düzenli ve planlı bir çalışmayla bunları telafi edeceğinize inanıyorum.

 

Sizler büyük ve güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin çocuklarısınız. O yüzden idealleriniz ve hedefleriniz de büyük olmalıdır. İleride bizlerin yerini sizler alacaksınız. Siz ne kadar iyi eğitim alır ve kendinizi ne kadar çok geliştirirseniz ülkemizin geleceği de o kadar aydınlık olur. Hepinize eğitim hayatınızda başarılar diliyorum. Yaz tatilinde eğlenip dinlenmenin yanında açılacak olan sosyal, sportif ve kültürel kurslara giderek kendinizi geliştirmeye devam etmeniz daha iyi olacaktır. Tatil dönemini kitap okuyarak çok daha güzel ve verimli geçireceğinizi temenni ediyor, iyi tatiller diliyorum.

 

12. sınıf öğrencilerimizin ve daha önce mezun olan öğrencilerimizin katılacağı 10 Haziran 2017 Cumartesi günü başlayıp Tekirdağ, Çerkezköy ve Çorlu’da yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavı LYS1 oturumunda  8192, LYS2 oturumunda 4836, LYS3 oturumunda 8232, LYS4 oturumunda 5459, LYS5 oturumunda 1200 gencimizin katılacağı sınavlarda da kendilerine başarılar diliyorum.

 

Değerli meslektaşlarım, 

Tekirdağ’da  iyi bir eğitim iklimi ve güven ortamı sağlamak için beraberce çabalıyoruz. Bu huzur ortamını sağlamak için çabalayan tüm okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederim. Öğretmenlik mesleğinin hem zihin hem de gönül işi olduğunun bilinci ile çok hızla değişen ve bilginin en değerli kaynak olduğu günümüzde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi devam ettireceğinize yürekten inanıyorum. Biliyorum ki mesleğimiz çok değerli ve özel bir meslek, işleriniz yoğun, görev ve sorumluğunuz ağır ama ortaya çıkan eserle gurur duymak da bir o kadar keyifli olacaktır. Ne mutlu ki pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir.

 

Kıymetli velilerimiz,

Sizden isteğimiz, çocuklarınızın performansını yakından takip etmek için okullarımızı sık sık ziyaret etmenizdir. Sizlerin eğitim öğretim sürecine aktif katılımınız, öğrencilerimizi hem sosyal hayatta hem de okul hayatında daha başarılı kılacaktır. Onlardan sadece akademik anlamda başarı beklentisi içinde olmayınız. Güzel ülkemizi yarınlara taşıyacak, sorumluluk bilincine sahip, sosyal yönü güçlü, mutlu bireyler olmalarına da destek olunuz.Yazın okullarımızda yetiştirme ve destekleme kursları ücretsiz devam edecek olup sizlerin öğrencilerimizi buralara yönlendirmeniz en büyük arzumuzdur.

 

Tekirdağ’ımızın ve çocuklarımızın en güzel geleceğe sahip olmasını dilerken, ilimizde eğitim sürecimizin sağlıklı ve başarılı geçmesinde katkısı ve desteği olan herkese teşekkür eder; sevgi, saygı ve selamlarımı sunarım.

 

                                                                                Ersan ULUSAN
                                                                           İl Milli Eğitim Müdürü

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.