TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan Ulusan´ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

 İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan Ulusan´ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayan 2017-2018 Eğitim Öğretim yılını, ilimizdeki  resmi ve özel 530 okulumuzda eğitim gören 180.006 öğrencimizin karne almasıyla tamamlayacağız.

Eğitim, hepimizin yaşamında belirleyici, vazgeçilmez bir süreçtir. Bireyler, özgün kimliklerini ve gelecek ile ilgili ümitlerini bu süreçte gerçekleştirirler. Hayattaki her başarı, mutluluğu hedefleyen eğitim ortamlarının ürünüdür.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Her zaman olduğu gibi özveri ile çalıştınız. Geleceğimiz olan çocuklarımızı çağı anlama ve anlamlandırmada, geçmişi doğru değerlendirip geleceği doğru anlayabilmede onlara ufuk açtınız. Sizler bir neslin yetiştirilmesinde önderlik yapan kişilersiniz. Geleceğin Büyük Türkiye’si sizlerin gayretleriyle şekillenmektedir. Bu kutlu görevi başarma yolundaki azminizden dolayı sizleri tebrik ediyorum.

Dünyanın hızla değiştiği, bilimin ve teknolojinin her alanda yenilendiği günümüzde sizlerin de her mecrada donanımlı olmak için elinizden geleni yapacağınıza inanarak mesleki çalışma döneminin kendi bilgilerimizi yenilemek için fırsat olacağını düşünüyorum. Mesleki çalışma döneminde, eğitimin niteliğini geliştirmek ve derslerin öğretimdeki verimliliğini artırmak, alan bilgisi ve öğretimi konusunda sizlerin mesleki gelişimlerinize katkı sağlamak, yenilenen öğretim programları hakkında bilgilenmenizi sağlayıp içeriğini müzakere etmenizi amaçlıyoruz.    

Değerli Velilerimiz,

Evlatlarımızın tatlı bir heyecan yaşadıkları bugün, karnelerin başarının değerlendirilmesinde sadece bir araç olduğunu asla unutmayalım. Hiçbir karne notu çocuğunuzdan daha değerli değildir.  Öğrencilerimizin kıymetini, şahsiyetini, erdemlerini ve zekâ seviyelerini belirleyecek bir gösterge değildir. Baş tacı ettiğiniz evlatlarınıza başarılı olamadığı zamanlarda da anlayış göstermeniz ve varsa sorunlarını çözmeye çalışmanız, onlara her zaman yanlarında olduğunuzu hissettirecektir.

Her şeyden önce çocuklarımızla bolca vakit geçirmeliyiz. Tatiller de bunun fırsatını bize sunmaktadır. Onların geleceği hepimizin geleceğidir. Yarınların bugünlerden daha güzel olacağına inanarak çocuklarımıza daima yaşam sevincini aşılamalıyız. Tatilde öğrencilerimizin dinlenmelerini, arkadaşlarıyla dolu dolu zaman geçirmelerini, kişisel ve sosyal gelişimlerini destekleyici faaliyetlerde yer almalarını ve bol bol kitap okumalarını sağlamanızı tavsiye ederek sizlere teşekkür ediyorum. 

Sevgili Öğrenciler,

Bugünün sizler için heyecanlı bir gün olduğunu biliyorum ve karne heyecanınızı ben de yürekten hissediyorum. Başarınızdan dolayı hepinizi tebrik ederim. Karne sadece dönem boyunca yapılan çalışmaların ve gösterilen performansın rakamsal ifadesidir. Karnelerinizde beklemediğiniz notlar varsa bu her şeyin sonu demek değildir. Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Çalışmanın ve hayata ümitle bakmanın, insanın en büyük sermayesi olduğunu unutmayın. Asıl başarısızlık bu duyguyu kaybetmektir. Başarısız olduğunuzda değil vazgeçtiğinizde kaybedersiniz.

Tatilde sanatsal, kültürel, sportif etkinliklere katılmanızı, dinlenmenizi, kitap okumanızı, film izlemenizi, müzeleri gezmenizi, arkadaşlarınızla ve ailenizle eğlenmenizi, ailenizle bolca zaman geçirip mümkünse aile büyüklerinizi ziyaret etmenizi canıgönülden isterim. Amacımız sizleri sanal ortamlara bağımlı kalan değil, sosyal sportif ortamlarda var olan bireyler olarak yetiştirmektir. Başarınız başarımız, mutluluğunuz mutluluğumuzdur.  

Bu duygu ve düşüncelerle bizlere destek veren tüm paydaşlarımıza, özellikle eğitim çalışanlarımıza ve velilerimize teşekkür eder, bütün öğrencilerimize iyi tatiller dilerim.

                                                                                                                                                   Ersan Ulusan

                                                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

 

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.