TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan ULUSAN´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan ULUSAN´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

          Anadolu´nun dört bir yandan işgal edildiği bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk´ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun´a ayak basması Türk tarihi için adeta bir dönüm noktasıdır. Samsun’da başlatılan bağımsızlık mücadelesi dalga dalga tüm yurda yayılmış, milli birlik ve beraberlik duygusu doruğa ulaşmıştır. Samsun’da alevlenen özgürlük ateşi Anadolu’nun dört bir tarafına umut ışığı olmuştur. 19 Mayıs, Türk Milleti’nin yokluklar ve imkânsızlıklar içerisinde, tükenmeyen gücünü, kudretini tüm dünyaya ispatladığı, gür sesi ile yankılar uyandırdığı önemli bir gündür.  

        Bu yönüyle 19 Mayıs, bağımsızlığımız adına bir dönüm noktası olmuş, Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet’in ilanı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin tarih sahnesinde güçlü bir biçimde yerini almasının yolunu açmıştır. İstiklal Mücadelesinin başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs’ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlerimize duyduğumuz güvenin ve onlara düşen büyük sorumluluğun da göstergesidir.

 

       Sevgili gençler,

       Milli değerlerimiz, bayrak sevgimiz, vatan sevgimiz, bağımsızlık aşkımız, ortak tarih bilincimiz, manevî güzelliklerimiz, Atatürk’ün işaret ettiği millî benliğimizi oluşturan değerlerdir. Bu bağlamda millî bütünlüğümüze, birliğimize zarar verecek her türlü etki ve yönlendirmelerden uzak kalmanın gerektiğini hatırlatmak istiyorum. 15 Temmuz’da olduğu gibi bu değerlerimize sahip çıkarak, benliğimizi sağlamlaştırırsak inanıyorum ki hiçbir güç bizim millî varlığımıza, bütünlüğümüze zarar veremeyecektir.

         Bu duygularla, bu anlamlı günü gençliğimize emanet eden, Anadolu topraklarını yeniden Anadolu yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşımızın şehit ve gazileri ile isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, sevgili gençlerimizin ve aziz milletimizin Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                   Ersan ULUSAN

                                                                                                                                                                                                                                               İl Millî Eğitim Müdürü

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.